سه‌شنبه 11 آذر 1399   18:10:51
10:241399/8/5
در راستای حمایت از شرکت های داخلی انجام شد؛استفاده از پنج نوع ماده ضدخوردگی جدید در چاه های منطقه خانگیران

برای نخستین بار پنج نوع ماده ضد خورگی جدید منقطع و پیوسته با هدف حمایت از شرکت های ایرانی تولید کننده مواد ضد خوردگی، در جاه های منطقه خانگیران تزریق شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، برای نخستین بار سه نوع ماده ضدخوردگی جدید تزریق منقطع (درون چاهی) و دو نوع ماده ضدخوردگی جدید تزریق پیوسته با هدف تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، شناسایی و توانمند سازی شرکت های تولیدکننده معتبر و دانش بنیان تولید مواد ضد خوردگی در چاه های شرکت بهره بردای نفت و گاز شرق مورد  استفاده و تأیید نهایی قرار گرفت.

رئیس خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در این باره اظهار کرد: این دستاورد مهم یک موفقیت بزرگ در تهیه  مواد ضد خوردگی از دیدگاه مدیریت تغییر محسوب می شود چرا که با شناسایی و توانمندسازی شرکت های تولیدکننده معتبر و دانش بنیان جدید در حوزه مواد ضدخوردگی، باعث ایجاد فضای رقابتی مطلوب و مؤثر در بین تولیدکنندگان از حیث ارتقای کیفیت محصولات تولیدی آنها همراه با کاهش قیمت خرید در مناقصات بزرگ خواهد شد.

مهدی قاسمی افزود : متخصصان بخش حفاظت از خوردگی فلزات منطقه عملیاتی خانگیران با همکاری اداره خرید  اقدام به شناسایی چندین شرکت تولید کننده مواد ضد خوردگی کردند که پس از دریافت مشخصات فنی نمونه محصولات آنها و انجام کلیه تست های آزمایشگاهی بر اساس به روزترین استانداردهای بین المللی معتبر در حوزه نفت و گاز، اصلاحات لازم در فرمولاسیون مواد ضدخوردگی انجام شد.

وی تصریح کرد: به منظور حفظ توان تولید پایدار و ایمن در چاه های گاز، تزریق بازدارنده های خوردگی به درون سیستم یک امر ضروری و حیاتی محسوب می شود.

قاسمی یکی از مشکلات عمده صنایع نفت و گاز را خوردگی تجهیزات و قطعات فلزی خواند و افزود: این مسئله می تواند منجر به وقفه در تولید شود و سالانه مبالغ هنگفتی را به صنعت نفت و گاز تحمیل کند و به نوعی زیان قابل توجهی از نظر تولید گاز و هزینه تعمیرات در پی دارد، از این رو سلامت تجهیزات در طول عمر مفید آنها مسئله ای اساسی است.

گفتنی است، بازدارنده‌های خوردگی به عنوان یکی از روش‌های کارآمد کنترل خوردگی در صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد به مقدار کم به سیستم افزوده می شود تا با تشکیل فیلم محافظ یا تغییر ماهیت شیمیایی محیط خورنده، واکنش های خوردگی را کند یا متوقف کند.

1/25349

 
کلمات کليدي
خانگیران، ماده ضد خوردگی

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر