سه‌شنبه 17 تير 1399   11:23:48
11:151399/3/13
ماموریت‌های پژوهشی سازمان منطقه ویژه پارس تشریح شد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرد: ماموریت اصلی پژوهش و فناوری علاوه بر ایجاد بستر تولید ثروت، افزایش رضایتمندی ذینفعان کلیدی، تسهیل فرآیندها و ارائه راهکارها برای حرکت در مسیر تحقق توسعه پایدار است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست گزارش دهی مدیریت پژوهش و فناوری این سازمان با اشاره به جایگاه پژوهش و فناوری در سازمان‌ها گفت: اشرافیت کامل نسبت به ماموریت و چشم اندازهای سازمانی و نقش پژوهش در ارائه راهکار متناسب با افق های ترسیم شده در برنامه ریزی های فصلی و سالانه یکی از مهمترین وظایف پژوهش و فناوری است که لازم است بر اساس این معیارها شاخص هایی تعریف و متناسب با آن هدف‌گذاری، برنامه ریزی و اجرا و نتایج و اثربخشی انها پایش شود.

ایرج خرمدل مطالعه زمینه هایی که باعث افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها می شود را از دیگر ماموریت های پژوهش و فناوری عنوان و تاکید کرد: پایش عملکرد سازمانی، شناسایی موانع پیشرفت و ارائه راهکارهای علمی متناسب با آن، باید به صورت منظم و پیوسته انجام و گزارش آن به مدیریت ارشد سازمان و ذینفعان ارایه شود.

وی با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی فعالیت‌ها و پروژه‌های پژوهشی در منطقه ویژه‌ پارس، افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی پروژه های پژوهشی شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس را باید مهم دانست که از فعالیت‌های پژوهشی مشترک و تکراری جلوگیری و سبب ایجاد یکپارچگی بیشتر بین شرکت‌ها و در نتیجه افزایش بهره‌وری‌ می‌شود.

خرمدل با تاکید بر تشکیل "مدیریت دانش" در سازمان منطقه ویژه پارس تصریح کرد: بهره مندی از دانش و تجارب علمی جدید کارکنان و همچنین مراکز تحقیق و توسعه شرکت های مستقر در منطقه می تواند یاری دهنده ما در تحقق سند چشم انداز منطقه و اهداف توسعه ای باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس همچنین از پیگیری برای تشکیل "مرکز رشد" در منطقه ویژه پارس خبر داد.

خرمدل افزود: واردات برخی از محصولات نهایی برای کشور بسیار پر هزینه  است در صورتی که مواد اولیه تولید آن محصول در کشور وجود دارد، بنابراین ما می توانیم  از ظرفیت های موجود در بخش سرمایه گذاری و شرکت های دانش بنیان کشور برای تکمیل زنجیره تولید به‌ ویژه در صنایع پایین دستی منطقه که از مهمترین اهداف توسعه ای صنعت نفت است استفاده کنیم.

2/29508

منبع: روابط عمومی سازمان منطقه ویژه پارس


کلمات کليدي
سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، پژوهش و فناوری، ایرج خرمدل، مدیریت دانش
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
ساماندهی پسماندهای صنعتی منطقه ویژه پارس با بالاترین فناوری روز
  • 1399/4/14 شنبه ساماندهی پسماندهای صنعتی منطقه ویژه پارس با بالاترین فناوری روز
    بر اساس ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی و ویژه، به عهده تولید کننده است، به دلیل اهمیت این موضوع مرداد ماه سال 1394 تفاهم‌نامه میان وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست کشور امضا شد؛ در بند 6 آن، همکاری و تعامل برای حل مشکلات ناشی از پسماندهای صنعتی منطقه ویژه مورد تاکید قرار گرفت و از همان زمان طرح احداث «مجتمع مدیریت پسماند صنعتی و ویژه» در منطقه ویژه انرژی پارس کلید خورد.
هدف صنعت نفت توسعه همه‌جانبه در منطقه ویژه پارس است
  • 1399/4/8 يكشنبه هدف صنعت نفت توسعه همه‌جانبه در منطقه ویژه پارس است
    مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به تأکید وزیر نفت درباره تقویت تعاملات اجتماعی در سطح منطقه اظهار کرد: هدف ما به‌عنوان نماینده وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، توسعه همه‌جانبه و همگون منطقه است و سعی خواهیم کرد با اجرای برخی پروژه‌ها در عرصه زیربنایی و اقتصادی، ریل توسعه این منطقه در مسیر درست خود قرار گیرد.
توضیحات سازمان منطقه ویژه پارس درباره پرداخت حقوق و مزایای کارکنان پیمانکاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید