شنبه 17 خرداد 1399   15:46:48
14:401399/1/16
پوتین بیان کرد:عربستان و کرونا عامل اصلی سقوط قیمت نفت

رئیس‌جمهوری روسیه، خروج عربستان از توافق عرضه نفت و همچنین تأثیر ویروس کرونا بر تقاضای جهانی این کالا را از عوامل سقوط اخیر قیمت نفت دانست.


به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، ولادیمیر پوتین روز گذشته (۱۵ فروردین‌) در دیدار با الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور اعلام کرد عربستان قصد دارد از رقبای نفت شیل خود رهایی یابد و به همین منظور ناچار به  کاهش بهای نفت به پایین‌تر از ۴۰ دلار برای هر بشکه شود.

پوتین گفت: روسیه از ایالات متحده و دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت می‌خواهد تولید نفت را به‌ طور مشترک کاهش دهند تا با این کاهش تولید مشکلاتی از قبیل قیمت‌های پایین و تقاضای ضعیف را برطرف کنند.

خبرگزاری ریانووستی (RIA) نیز در گزارشی به نقل از وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: با اینکه ایالات متحده محدودیت‌های قانونی درباره کاهش تولید نفت دارد، اما باید درباره آن انعطاف‌ پذیر باشد.

20903/8
کلمات کليدي
قیمت نفت، پوتین
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
3 دلیل عمده بازگشت بهای نفت به وضعیت پیش از سقوط تاریخی
  • 1399/3/13 سه‌شنبه 3 دلیل عمده بازگشت بهای نفت به وضعیت پیش از سقوط تاریخی
    قیمت نفت، پس از تجربه افت تاریخی ماه گذشته، مسیری طولانی را پشت سر گذاشته است. می توان گفت نفت خام دبلیو تی آی در حال حاضر 70 دلار بیشتر از قیمت ماه گذشته (37.63- دلار در بیستم آوریل) معامله می شود. گرچه قیمت منفی نفت خامی که نزدیک به زمان انقضای قرارداد ماه مه مشاهده شد یک ناهنجاری مختصر بود، اما بهای نفت در قرارداد ماه ژوئن نیز نزدیک به 10 دلار در هر بشکه کاهش یافت. اما به جای ورود به وادی منفی، قرارداد ماه ژوئن به طور پیوسته در ماه مه قدرت گرفت و با قیمت بالای 30 دلار منقضی شد.
دستور پوتین برای حمایت از صنعت نفت روسیه
کاهش قیمت نفت به دنبال مازاد عرضه و نگرانی از موج دوم کرونا
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید