شنبه 25 اردیبهشت 1400   12:08:35
13:201400/1/28
اجرای طرح طبقه‌بندی نیروهای پیمانکار در نفت و گاز اروندان و ملی حفاری

اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیروهای پیمانکاری ابلاغی وزارت نفت در شرکت نفت و گاز اروندان از بهمن‌ماه سال گذشته وارد مرحله اجرایی شده است و مراحل اجرای این طرح در دستور کار شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد و پس از رفع اشکالات به‌زودی اجرایی می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سرپرست منابع انسانی شرکت نفت و گاز اروندان گفت: پیرو صدور بخشنامه مقام عالی وزارت نفت و با هدف برقراری عدالت نظام‌مند و یکنواخت کردن پرداخت‌ها متناسب با ارزش مشاغل، مدیریت‌های امور مالی، منابع انسانی و نمایندگان کارفرما ملزم به اجرایی کردن مفاد این بخشنامه شدند.

سعید ابراهیمی افزود: طبقه‌بندی مشاغل کارکنان پیمانکاری شاغل در پیمان‌های مستمر (غیرپروژه‌ای)، انجام محاسبات مربوط به حقوق و مزایای متعلقه بر اساس دستورعمل اجرایی، ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان به افراد مشمول و افراد تحت تکفل و متعاقب آن پرداخت حقوق و دستمزد از نکات مورد تأکید این بخشنامه است که برای رفاه حال همکاران همه مراحل اداری و مالی در کمترین زمان ممکن و مراحل پرداخت آن نیز انجام شده است.

سرپرست منابع انسانی شرکت نفت و گازاروندان تصریح کرد: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیروهای پیمانکاری از بهمن‌ماه پارسال اجرایی شده و اجرای این طرح برای نیروهای شاغل در میدان‌های در حال توسعه و تحویل شده به این شرکت نیز در حال بررسی و پیگیری است.

طرح طبقه‌بندی پیمانکاران ملی حفاری به‌زودی اجرا می‌شود

مدیر منابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران گفت: پس از تدوین طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارکنان شرکت‌های پیمانکار طرف قرارداد صنعت نفت و ابلاغ آن از سوی مقام عالی وزارت، اجرای طرح در اولویت برنامه‌های این مدیریت لحاظ شد.  

فرشید ممبینی افزود: یکی از مشکلات عمده در اجرای این طرح در ملی حفاری، تنوع مشاغل و تخصص کارکنان شاغل در شرکت‌های پیمانکاری تأمین نیروی انسانی طرف قرارداد با توجه به گستردگی جغرافیایی حوزه فعالیت این شرکت و تطابق آن با مشاغل استاندارد اعلام‌شده از سوی شرکت ملی نفت ایران بود که با رایزنی مستمر و نشست‌های متعدد با مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، زیرساخت‌های مورد نیاز و جمع‌آوری اطلاعات کارکنان آماده شد.  

مدیر منابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: با توجه به در اختیار داشتن اطلاعات مجموعه کارکنان ارکان ثالث در سامانه نرم‌افزاری مربوطه، بخش زیادی از زیرساخت‌های مورد نیاز هم اکنون فراهم شده است.  

ممبینی افزود: از سویی برای آن دسته از سمت‌هایی که تاکنون همسان‌سازی نشده‌اند اقدام‌های نهایی از سوی مهندسی ساختار و بهره‌وری شرکت در دست اقدام است تا درباره این مشاغل نیز همانند دیگر مشاغل موجود سازمان بر اساس استانداردهای اعلام‌شده تطبیق و همسان‌سازی انجام شود.

وی اظهار کرد: طرح طبقه‌بندی مشاغل به‌طور قطع پس از رفع اشکالات و تکمیل اطلاعات و حل مشکلات حقوق و دستمزد نیروهای عملیاتی به‌زودی اجرا و نیروهای پیمانکاری مشمول طرح از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

2/31343
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید