یکشنبه 17 اسفند 1399   09:01:45
14:581399/11/7
تولید روزانه گاز زاگرس جنوبی افزایش یافت

توان تولید روزانه گاز شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با راه‌اندازی دو حلقه چاه منطقه عملیاتی آغار و دالان، ۱.۷ میلیون مترمکعب افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: همسو با انجام تعهدهای زمستانی و تأمین گاز مورد نیاز کشور در این فصل، به دنبال نصب تسهیلات سرچاهی، احداث خط لوله و انجام اقدام‌های اصلاحی و ترمیمی، چاه توسعه‌ای شماره ۱۸ ناحیه دالان با دبی روزانه ۰.۹ میلیون متر مکعب تولیدی شد.

سیدمحمود میرباقری افزود: عملیات حفاری این چاه از سوی مهندسی و ساختمان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت‌های حفاری طرف قرارداد و با مشارکت مدیریت‌ها و اداره‌های فنی و عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با انجام اسیدکاری، نصب و راه‌اندازی تسهیلات سرچاهی پایان یافت.

مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: همچنین به‌طور هم‌زمان با تکمیل و مستقل کردن خط لوله چاه شماره ۱۴ ناحیه دالان این چاه نیز با دبی روزانه ۰.۸ میلیون مترمکعب گاز به مدار تولید بازگشت.

میرباقری افزود: به‌منظور صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، عملیات‌ جمع‌آوری و نصب مجدد تسهیلات سرچاهی این چاه نیز با استفاده حداکثری از توان و ظرفیت متخصصان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی انجام شد.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از شرکت‌های بهره‌بردار نفت و گاز تابع شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که ۷۰ درصد گاز تولیدی این شرکت و ۲۰ درصد گاز مورد نیاز کشور را در پنج منطقه عملیاتی در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان تأمین می‌کند.

2/30962

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید