سه‌شنبه 17 تير 1399   10:21:53
11:201399/3/17
فضای سبز صنعتی شرکت ملی حفاری از میانگین کشوری بیشتر است

سرپرست اداره محیط زیست مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران گفت: مساحت فضای سبز صنعتی این شرکت سه و نیم درصد از میانگین کشوری بیشتر است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مریم حمیداوی گفت: میانگین مساحت فضای سبز در مراکز صنعتی و فضاهای کارگاهی در کشورمان معمولا 10 درصد محیط پیرامونی است؛ این در حالی است که شرکت ملی حفاری ایران از ۷۱۰ هزار متر مربع فضای سبز در محوطه های اداری، عملیاتی، کارگاه های پشتیبانی، دکل ها و اردوگاه های دستگاه های حفاری و شهرک های سازمانی مسکونی برخوردار است که هر ساله  براساس برنامه ریزی های این اداره و حرکت خودجوش کارکنان، به این وسعت افزوده می شود.

وی تاکید کرد: مساحت فضای سبز صنعتی این شرکت سه ونیم درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

حمیداوی با این توضیح که مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۲ با تصویب ماده‌ ای، پنجم  ژوئن را روز جهانی محیط زیست اعلام کرد، گفت: هدف از نامگذاری این روز، افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط زیست و ترغیب به اتخاذ تدابیری برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌ جانوری است.

سرپرست اداره محیط زیست مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه شعار امسال روز جهانی محیط زیست «تنوع زیستی، اقدام به مقابله با انقراض فزاینده گونه ها و مقابله با تخریب طبیعت» است، افزود: شرکت ملی حفاری ایران طی سال های متمادی در بخش اهتمام به ارتقا فرهنگ محیط زیستی در بین کارکنان و خانواده های انان  اقدامات موثری انجام داده است؛‌ به عنوان مثال در بخش گسترش فضای سبز که نقش موثری در حفظ اکوسیستم آب، هوا و خاک دارد، ضمن سرمایه گذاری در جهت توسعه فضای سبز با کاشت درختان مقاوم در برابر شرایط اقلیمی و کم آبخواه اقدام کرده است.

وی از برگزاری مسابقات نقاشی با موضوعات محیط زیست در مدارس، تهیه پاورپوینت اموزشی از طریق سامانه مکاتبات اداری، مسابقات پرسش و پاسخ با موضوعات محیط زیست، برگزاری برنامه های پاکسازی محیط در کارگاه ها و به خصوص  دستگاه ها و اردوگاه های حفاری، چاپ بنر و نصب در ورودی کارگاه ها، چاپ پوستر، بروشور و تهیه شعارهای اموزشی به عنوان دیگر فعالیت های این اداره نام برد.

حمیداوی گفت: با توجه به استقبال گسترده همکاران از مسایل محیط زیست و حفظ آن هر ساله شاهد حرکات خود جوش در کارگاه ها و دستگاه های حفاری بوده ایم که با پاکسازی محیط کار، تبلیغات پیرامونی با شعار حفظ محیط زیستی و کاشت درختکاران در محیط کار همراه بوده است.

وی افرود: امسال نیز با توجه به شرایط ایجاد شده و شیوع بیماری کووید 19، فعالیت هایی که نیاز به تجمع افراد داشته نظیر درختکاری را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده ایم، اما در برنامه های پیش بینی شده نسبت به فرهنگ سازی، تهیه پاورپوینت اموزشی و تصاویر آموزشی با موضوع اطلاعات محیط زیستی اقدام کرده ایم که انتظار می رود مورد توجه همکاران قرار بگیرد.

24709/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
فضای سبز، ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
مرکز طب صنعتی معاینات ادواری کارکنان ملی حفاری راه‌اندازی شد
ارسال سه هزار بسته فرهنگی و آموزشی به موقعیت  دستگاه های حفاری در ماه مبارک رمضان
اهداف کیفی ملی حفاری ارتقا می‎یابد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید