یکشنبه 1 خرداد 1401   22:32:47
12:081400/10/30
آغاز رسمی عملیات اجرایی بیابان‌زدایی و درختکاری در استان خوزستان 

عملیات اجرایی بیابان‌زدایی و نهال‌کاری ۲ هزار هکتار از اراضی استان خوزستان با تأمین مالی شرکت ملی نفت ایران و مدیریت اداره کل منابع طبیعی خوزستان، هم‌زمان با ۲۹ دی‌ماه روز هوای پاک آغاز ‌شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عملیات اجرایی بیابان‌زدایی و درختکاری حدود ۲ هزار هکتار از اراضی استان خوزستان با مشارکت شرکت ملی نفت ایران چهارشنبه، 29 دی ماه با حضور مسئولان استانی، مدیران شرکت ملی نفت و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به صورت رسمی آغاز شد.

اعتبار لازم برای اجرای این طرح، از سوی مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران، براساس تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان تأمین شده است، تا طی چندین پروژه نهال‌کاری، عملیات بیولوژیک، بیومکانیک و حفاظت از عرصه‌های اجرایی در ۲ هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد استان خوزستان به اجرا ‌درآید.  

طرح بیابان‌زدایی و نهال‌کاری ۲۰۰ هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد خوزستان، از سال ۱۳۸۹ با مشارکت وزارت نفت آغاز شده است و بر اساس آن هرسال بخشی از این طرح اجرا می‌شود.  

در آیینی که به همین مناسبت روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شد، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، استاندار خوزستان، مدیرعامل و مدیران شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نماینده‌ی مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران، مدیرکل منابع طبیعی خوزستان و مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان حضور داشتند.

2/32756
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
یکشنبه 1 خرداد 1401 20:35:34
nioc