سه‌شنبه 11 آذر 1399   17:58:05
12:581399/8/3
حفر و تکمیل 72 حلقه چاه نفت و گاز با استفاده از ناوگان ملی حفاری

با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت ملی حفاری ایران، 72 حلقه چاه نفت و گاز در هفت ماه نخست سال جاری در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور حفاری و تکمیل شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفر و تکمیل 72 حلقه چاه نفت و گاز در سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد چاه، 22 حلقه توسعه ای توصیفی، 48 حلقه تعمیری و 2 حلقه اکتشافی بوده است.

سعید اکبری افزود: 56 حلقه از این تعداد چاه در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، هفت حلقه در شرکت نفت فلات قاره، پنج حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت، یک حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، یک حلقه در قالب پروژه و 2 حلقه در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری، تکمیل و تحویل  شرکت های متقاضی شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مهرماه امسال در نتیجه هم افزایی و همکاری موثر میان متخصصان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت های کارفرما، عملیات حفاری و تکمیل 13 حلقه چاه 233 روز زودتر از برنامه به پایان رسید که ارزش اقتصادی بالایی دارد.

به گفته اکبری، هم اکنون کار جابه جایی 17 دستگاه حفاری سبک و سنگین در گسترده عملیاتی استان های نفتخیز در حال انجام است. در ضمن در هفت ماه گذشته در مجموع، متراژ حفاری چاه ها به 41 هزار و 793 متر رسیده است.

1/25348

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، حفر و تکمیل چاه، حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
اجرای مراحل آنالیز و مطالعات زمین شناسی مغزه‌های حفاری در میدان‌های دارخوین و اروند
ابزارهای نمودارنگار چاه‌های تولیدی بومی‌سازی شد
  • 1399/8/24 شنبه ابزارهای نمودارنگار چاه‌های تولیدی بومی‌سازی شد
    ابزارهای نمودارنگار چاه‌های تولیدی با هم‌افزایی میان شرکت ملی حفاری ایران، مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه صنعتی شریف به دست محققان داخلی ساخته شد و دومین آزمون میدانی خود را با موفقیت در چاه شماره ۱۸ اهواز پشت سرگذاشت.
انجام بیش از 2100 عملیات تخصصی خدمات یکپارچه حفاری در سال جاری
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید