شنبه 18 مرداد 1399   19:17:28
13:271399/4/16
تضمین استمرار صادرات نفت‌ خام و رونق تولید با اجرای خط لوله گوره - جاسک

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استمرار صادرات نفت‌خام با خط لوله انتقال نفت گوره - جاسک تضمین می‌شود، گفت: اشتغال فراوان و رونق تولید در سواحل مکران از دیگر دستاوردهای این طرح است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سیدموسی موسوی به اهمیت و دستاورد اقتصادی خط لوله انتقال نفت گوره - جاسک اشاره کرد و گفت: این طرح از مناطق گوره، گناوه و بوشهر آغاز می‌شود و تا جاسک ادامه دارد و با حدود هزار کیلومتر یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های ملی کشور است.

وی با بیان اینکه می‌توانیم از تأسیسات دریایی جدید جاسک برای صادرات استفاده کنیم، افزود: اشتغال فراوان، رونق تولید و افزایش سکونت در سواحل مکران از دیگر دستاوردهای این طرح خواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: استمرار صادرات نفت خام با احداث خط لوله انتقال نفت گوره - جاسک تضمین می‌شود، همچنین تکمیل زنجیره ارزش را باید به این دستاوردها افزود، زیرا دو پالایشگاه و سه پتروشیمی طراحی‌شده کشور را از خام‌فروشی معاف می‌کند.

عضو کمیته گاز و پتروشیمی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اجرای بزرگ‌ترین خط انتقال نفت خاورمیانه، صنعتگران مختلف ایرانی در حوزه نفت و گاز فعال می‌شوند، از این رو فوائد و مزایای آن بسیار حائز اهمیت است.

2/29768

منبع: شانا


کلمات کليدي
گوره، جاسک، صادرات نفت خام، نماینده مجلس
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
پیشرفت فیزیکی طرح احداث خط لوله گوره-جاسک از ۵۰ درصد گذشت
جاسک به‌زودی به بندر بسیار مهم صادرات نفت تبدیل می‌شود
خط لوله «گوره-جاسک»؛ تکمیل زنجیره‌ای از ارزش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و بین‌المللی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید