سه‌شنبه 17 تير 1399   11:09:54
12:461399/3/17
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:پارس جنوبی در زمینه اشتغالزایی و تولید محصولات استراتژیک نقش مهمی ایفا می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: پارس جنوبی و حوزه انرژی و صنایع اقماری آن در استان بوشهر، هم در زمینه اشتغال زایی و هم در حوزه تولید محصولات استراتژیک نقش مهمی ایفا می‌کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آیت الله صفایی بوشهری، در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که در دفتر امام جمعه بوشهر برگزارشد، با بیان اینکه این استان در ایران به عنوان پایتخت انرژی کشور محسوب می شود، اظهار کرد: این استان هم تولید کننده و هم صادر کننده انرژی است و کمتر استانی در کشور اینچنین است آن هم در حیاتی ترین جغرافیای ایران که حوزه خلیج فارس است.
 
آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: به همین جهت نقش استان بوشهر با وجود دو حوزه انرژی اتمی و انرژی فسیلی و صنایع پایین دستی در کشور خیلی مهم است.

امام جمعه بوشهر افزود: زمینه درآمد زایی حوزه انرژی استان در سطح ملی نقش مهمی دارد و مایه اقتدار ایران است به همین خاطر منطقه ویژه انرژی پارس باید همیشه در یک آرامش جهت رشد تولید به سر ببرد و ما در سال های اخیر همیشه نگران تسهیم گاز بین ایران و قطر بوده ایم که الحمدالله الان به درجه ای از قدرت رسیده ایم که مساوی یا بیشتر از قطر برداشت می کنیم.
 
وی با بیان اینکه اکنون منطقه پارس جنوبی و شمالی نقش مهمی هم برای فضای استانی و هم ملی دارد، تصریح کرد: باید در این مناطق تمام امور به سمتی رود که آن رونق تولیدی که مقام معظم رهبری می فرمایند هر روز تجلی بیشتری پیدا کند و همچنین پیوست های فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی نیز در این مناطق که مورد تأکید مقام معظم رهبری است اجرایی شوند.
 
آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: با این همه خیرات و برکاتی که این مناطق دارند اگر این پیوست ها اجرا نشوند خود آن منطقه در درون دچار مشکل و در محیط بیرون نیز مشکل زا می شود.
 
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه الحمدالله تا الان اقدامات خوبی در این مناطق صورت گرفته اما هنوز کارهای زیادی هست که به علت های مختلف اجرا نشده، گفت: امیدواریم با حضور جنابعالی این مسائل محقق شود به ویژه اشتغال جوانان استان که در شرایط کنونی خیلی مهم است و همچنین مسئله محیط زیست و پیوست های اجتماعی و توسعه محیط پیرامونی و پیوست های فرهنگی درونی و بیرونی.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هماهنگی و ارتباط بهینه با فضای استان کاملا در موفقیت در این مناطق نقش دارد، اظهار کرد: هر چقدر شما با فضاهای درون استان ارتباط داشته باشید و هماهنگی های لازم صورت گیرد و آن منطقه جدای از فضای کلان استان نباشد و در درون استان معنا و مفهوم پیدا کند، خیلی می تواند در روند حُسن اجرای کارها نقش ایفا کند.
 
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه یکی از پیوست های فرهنگی، حمایت از فضاهایی است که مردم به آن توجه دارند مثل تیم فوتبال پارس جنوبی جم، افزود: مردم استان این تیم را دوست دارند به ویژه مردم عزیز شهرستان جم که همیشه استقبال خوبی از بازی های این تیم دارند.
 
برنامه برای جذب سرمایه در منطقه ویژه پارس

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس نیز در این نشست تحقق شعار مقام معظم رهبری در راستای جهش تولید و خدمتگزاری برای مردم و کسب رضایتمندی ذینفعان را محور کار و تلاش این سازمان در سال جاری خواند.

ایرج خرمدل با بیان اینکه خوشبختانه همکاری و تعامل خوبی بین مسئولان ارشد استان با منطقه ویژه پارس وجود دارد، تصریح کرد: با رویه تعاملی که بین صنعت نفت در پارس جنوبی و مقامات ارشد استان بوشهر ایجاد شده، می‌توان شایسته ترین خدمات را به مردم عزیز استان و جامعه محلی و محیط پیرامونی‌ در چارچوب مقررات و رویه های جاری ارائه کرد.

وی با اشاره به سند چشم انداز توسعه کشور افزود: با توجه به اینکه در آستانه سال ۱۴۰۰ قرار گرفته‌ایم، لذا در سال جاری باید برای تحقق اهداف ترسیم شده سند چشم انداز، تمام توان خود را بکار گیریم.
 
خرمدل اظهار کرد: ما در سال جدید مصمم به جذب سرمایه گذاری در زمینه های مختلف صنعتی هستیم، خوشبختانه بسیاری از صنایع داخلی کشورعلاقه مند به حضور و سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه پارس هستند. با فعالیت سرمایه‌گذاران در پارس جنوبی هم به لحاظ اشتغالزایی و هم به لحاظ ایجاد تولید و ثروت ملی شاهد جهش چشمگیری خواهیم بود. 
 
وی با اشاره به برخی اقدامات در بدو حضور خود در منطقه ویژه پارس، یادآور شد: ساخت و تکمیل مرکز درمانی تروماسنتر را در اولویت قرار دادیم زیرا یکی از نیازهای اساسی صنعت و مردم درمنطقه پارس جنوبی است که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
 
خرمدل ادامه داد: تکمیل و تجهیز بیمارستان توحید شهر جم از دیگر اقدامات در حوزه بهداشتی، درمانی است که با همکاری شرکت ملی گاز فرایند اجرایی آن شروع شده است در همین زمینه بکارگیری پزشکان متخصص و فوق تخصص با تجربه در بیمارستانهای منطقه در دستور کار قرار دارد.
 
وی با اشاره به برنامه ریزی برای تقویت زیرساخت های علمی و دانشگاهی در استان بوشهر گفت: امکان سنجی استقرار یک شعبه از دانشکده نفت، ایجاد هنرستان فنی در شهر کنگان، ایجاد مرکز رشد با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و همچنین برنامه‌ریزی‌ برای افزایش توانمندی علمی معلمان استان از دیگر اقداماتی که برنامه ریزی های لازم برای اجرای آنها در حال انجام است.

2/29529

منبع: روابط عمومی سازمان منطقه ویژه انرژی پارس


کلمات کليدي
امام جمعه بوشهر، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، استان بوشهر، ایرج خرمدل، پارس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
ساماندهی پسماندهای صنعتی منطقه ویژه پارس با بالاترین فناوری روز
  • 1399/4/14 شنبه ساماندهی پسماندهای صنعتی منطقه ویژه پارس با بالاترین فناوری روز
    بر اساس ماده 7 قانون مدیریت پسماندها، مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی و ویژه، به عهده تولید کننده است، به دلیل اهمیت این موضوع مرداد ماه سال 1394 تفاهم‌نامه میان وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست کشور امضا شد؛ در بند 6 آن، همکاری و تعامل برای حل مشکلات ناشی از پسماندهای صنعتی منطقه ویژه مورد تاکید قرار گرفت و از همان زمان طرح احداث «مجتمع مدیریت پسماند صنعتی و ویژه» در منطقه ویژه انرژی پارس کلید خورد.
موافقت با افزایش سقف زمانی جداول واگذاری و بازپرداخت توسعه غرب کارون
  • 1399/4/10 سه‌شنبه موافقت با افزایش سقف زمانی جداول واگذاری و بازپرداخت توسعه غرب کارون
    شورای اقتصاد با افزایش سقف زمانی جداول واگذاری و بازپرداخت طرح توسعه یکپارچه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون و احداث خطوط لوله انتقال نفت خام و پایانه‌های صادراتی در بنادر بهرگان و جاسک و طرح توسعه جامع و یکپارچه اجرا و تکمیل فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی و خطوط لوله سراسری (۶، ۹ و ۱۱ انتقال گاز) موافقت کرد.
هدف صنعت نفت توسعه همه‌جانبه در منطقه ویژه پارس است
  • 1399/4/8 يكشنبه هدف صنعت نفت توسعه همه‌جانبه در منطقه ویژه پارس است
    مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به تأکید وزیر نفت درباره تقویت تعاملات اجتماعی در سطح منطقه اظهار کرد: هدف ما به‌عنوان نماینده وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، توسعه همه‌جانبه و همگون منطقه است و سعی خواهیم کرد با اجرای برخی پروژه‌ها در عرصه زیربنایی و اقتصادی، ریل توسعه این منطقه در مسیر درست خود قرار گیرد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید