شنبه 27 شهریور 1400   17:21:28
15:441400/4/28
نفت ۲ باب مدرسه در سرخس افتتاح می‌کند

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از تکمیل و آغاز بهره‌برداری دو باب مدرسه تا مهرماه امسال در شهرک‌ نفت سرخس خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، در حاشیه بازدید نماینده شهرستان فریمان و سرخس و معاون عمرانی وزیر آموزش ‌و پرورش از پروژه مجتمع آموزشی در حال ساخت شهرک نفت سرخس، ضمن تشریح وضع پیگیری اعتبارها و اقدام‌های انجام‌شده، گفت: شرکت ملی نفت ایران همسو با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی ۲۱۳ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت ۶ باب مدرسه ۶ کلاسه و یک باب پیش‌دبستانی و یک سالن اجتماعات در محدوده شهرک‌های نفت سرخس اختصاص داده است.

فرشید خیبری افزود: پروژه‌های یادشده با محوریت سازمان نوسازی مدارس کشور به‌عنوان یکی از برنامه‌های عام‌المنفعه صنعت نفت در این منطقه اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق اعلام کرد: دو باب مدرسه ۶‌ کلاسه ابتدایی دخترانه و پسرانه تا مهرماه و دیگر مدارس تا پایان امسال، افتتاح و برای استفاده دانش‌آموزان شهر سرخس بهره‌برداری می‌شود.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش نیز در بازدید از پروژه آموزشی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی شهرک نفت سرخس با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی پروژه، اظهار کرد: برای تکمیل دو باب از این مجتمع آموزشی نیاز است تأمین اعتبار مجدد انجام شود تا مهرماه امسال به بهره‌برداری برسد.

مهرالله رخشانی‌مهر افزود: بخشی از اعتبارات موردنیاز این پروژه از منابع وزارت آموزش‌ و پرورش تأمین می‌شود زیرا این مجموعه همسو با اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش مبنی بر ساخت مدارس بزرگ و مجتمع‌های آموزشی است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از مجموعه وزارت نفت به‌دلیل انجام مسئولیت‌های اجتماعی یادآور شد: سازمان توسعه و نوسازی و تجهیز مدارس کشور آماده است هرگونه کمکی را در جهت بهره‌برداری هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها انجام دهد.

بر اساس این گزارش، سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی، نماینده مردم شهرستان‌های فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی از دستور ویژه وزیر نفت مبنی بر تسریع در ساخت این پروژه‌ها قدردانی کرد و با بیان اینکه مجتمع آموزشی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، جزو پروژه‌های پیوست اجتماعی شرکت ملی نفت ایران به‌شمار می‌رود، عنوان کرد: این پروژه در قالب مسئولیت اجتماعی در حوزه آموزش ‌و پرورش است که رقم خوبی به آن تخصیص داده‌شده و پروژه بسیار بزرگی است که ساخت آن از دو سال پیش آغاز شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه، خواستار تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریالی از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور برای تکمیل این مجتمع آموزشی از محل اعتبارات ملی شد.

1/31868

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید