جمعه 4 تیر 1400   17:37:18
16:451400/3/19
آغاز زودهنگام تعمیرات اساسی در منطقه نار و کنگان

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از آغاز زودهنگام تعمیرات اساسی تأسیسات فرآورشی و خطوط لوله این شرکت در منطقه عملیاتی نار و کنگان خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: از ابتدای پروژه تعمیرات اساسی امسال این شرکت ۳۴۵ متر از خطوط لوله سرچاهی میدان کنگان طبق برنامه در حال تعمیر است، همچنین تعمیرات اساسی مرکز جمع‌آوری گاز شماره ۳ کنگان حدود ۹۶ درصد پیشرفت داشته و در دو روز آینده عملیاتی می‌شود.

سیدابوالحسن محمدی با اشاره به اینکه ادامه تعمیرات اساسی ناحیه عملیاتی کنگان در مدت یک ماه از اواخر تیرماه تا اواخر مردادماه انجام می‌شود، افزود: تعمیرات دوره‌ای این شرکت برای نگهداشت تولید پایدار، صیانت از سرمایه‌های ملی و مدیریت دارایی‌های فیزیکی و با اتکا بر توانمندی داخلی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان برنامه‌ریزی‌ شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اظهار کرد: برنامه زمان‌بندی پروژه تعمیرات اساسی سایت‌ها، خطوط لوله مدفون و روسطحی در سال ۱۴۰۰ با هدف حداقل کاهش نسبت به تولید تکلیفی و بر اساس الزام‌های اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات، ارزیابی ریسک انجام‌شده (RBA) خطوط لوله، تأسیسات و تجهیزات تدوین و پس از دریافت مجوزها در اختیار مناطق عملیاتی قرار گرفت و با رعایت کامل الزام‌های اچ‌اس‌ئی و پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا انجام می‌شود.

محمدی ادامه داد: تعمیرات دوره‌ای منطقه عملیاتی آغار و دالان در تیرماه و منطقه عملیاتی پارسیان تا اواسط مهرماه برنامه‌ریزی‌ شده است، همچنین تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی سروستان و سعادت‌آباد به‌عنوان تنها منطقه عملیاتی تولید نفت این شرکت نیز در شهریور و مهر امسال انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در پروژه تعمیرات اساسی امسال حدود ۱۳۷ هزار نفر ساعت کار پیش‌بینی‌ شده است که شامل ۶۰ هزار نفر ساعت تعمیرات خطوط لوله به متراژ تقریبی ۴ هزار و ۹۷۲ متر در سایزهای سه تا ۴۸ اینچ و حدود ۷۷ هزار نفر ساعت کار تعمیراتی روی تأسیسات و تجهیزات مراکز جمع‌آوری، لخته‌گیرها، ایستگاه تقویت فشار نار، پالایشگاه گازی دالان و مرکز CPF سروستان و سعادت‌آباد است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اعلام کرد: مراحل تعمیرات خطوط لوله شامل خاک‌برداری، پوشش‌برداری، بررسی و بازرسی خطوط لوله و در صورت لزوم برش لوله‌های معیوب و سرانجام جایگزینی و جوش لوله بدون عیب است که پس از انجام مراحل بازرسی، لوله‌ها دوباره بر اساس استانداردهای مربوطه پوشش‌گذاری و دفن می‌شوند.

به گفته محمدی، پروژه تخصصی و منحصربه‌فرد تعمیرات چهار دستگاه ژنراتور گازی و توربین SGT-۴۰۰ ایستگاه تقویت فشار گاز نار نیز در حال انجام قرار دارد که هم‌اکنون یک دستگاه تعمیر و در محل ایستگاه نصب‌ شده است.

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که پنج منطقه عملیاتی پارسیان، آغار و دالان، نار و کنگان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت‌آباد را راهبری می‌کند.

2/31654

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
منطقه عملیاتی نار و کنگان، شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نقشه راه صنعت نفت در استان فارس بررسی شد
  • 1400/3/3 دوشنبه نقشه راه صنعت نفت در استان فارس بررسی شد
    نشست مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس و مدیران صنعت نفت این استان با موضوع «نقشه راه صنعت استان در حوزه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی» به میزبانی شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی برگزار شد.
ایجاد بیش از یک میلیون مترمربع فضای سبز در زاگرس جنوبی
بهبود ناوگان آتش‌نشانی در زاگرس جنوبی
  • 1399/12/9 شنبه بهبود ناوگان آتش‌نشانی در زاگرس جنوبی
    ۱۰ دستگاه از خودروهای سنگین آتش‌نشانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی مستقر در پنج منطقه عملیاتی این شرکت به‌منظور آمادگی هر چه بیشتر ناوگان آتش‌نشانی، تعمیر و بازسازی شدند.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید