شنبه 14 تير 1399   22:31:44
10:371399/4/9
اصلاح و راه‌اندازی تجهیز کاربردی در پایانه کوروش

سامانه هیدرولیک وینچ پایانه شناور فرآورشی کوروش که از تجهیزات حائز اهمیت این پایانه است از سوی کارشناسان ابزار دقیق FPSO دوباره طراحی، اجرا و رفع اشکال شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سامانه وینچ و هیدرولیک شناور کوروش از تجهیزات اساسی و مرتبط با عملیات صادرات نفت‌خام است و تعمیر و نگهداری آن از اولویت‌های واحد تعمیرات به شمار می‌آید. پایانه شناور فرآورشی کوروش مجهز به دو سامانه Station Power Pack قدیم و جدید به ترتیب برای سامانه Hawser (به‌منظور Tandem Mooring System) و دیگری برای استفاده از AFT و FWD است که به دلیل اشکال در سه راهه هیدرولیک در مسیر خروجی پمپ هیدرولیک شماره ۱ و ۲ سیستم قدیمی، امکان استفاده از آنها از ابتدای تحویل‌گیری FPSO وجود نداشت و با وجود درخواست خرید برای تهیه شیر سه راهه و سولونوئید مورد نیاز برای رفع اشکال این تجهیز، این قطعه دریافت نشد.  

خاص بودن سولونوئید و استفاده‌های چند باره این تجهیز در عملیات با طناب، یا انتقال سبد محل بار به سکوی سرچاهی، بنا بر تصمیم‌های واحدهای برق و ابزار دقیق، به موازات بررسی مدارک مهندسی، ساخت بوبین در دستور کار قرار گرفت و در خلال ساعات پیاپی، آزمایش، ارزیابی و مشخص شد با اصلاح مدار برقی تغذیه بوبین، افزون بر کاهش اتلاف توان، تجهیز در دمای پایین‌تر و با عمر بهتر کار خواهد کرد.

برای انجام این کار یک عدد تایمر و یک عدد مقاومت یک کیلو اهم ۱۰ وات برای محدود کردن جریان به مدار هر بوبین اضافه شد و براساس این تغییر، جریان بوبین پس از استارت و غلبه بر اینرسی اولیه، به حداقل جریان مورد نیاز محدود شد. همچنین رفع عیب از منبع تغذیه ۲۴ ولت DC مربوط به فلومتر، اصلاح بخش اتوماتیک مدار و تنظیم‌های شدت جریان عبوری روغن هیدرولیک روی فلومتر مربوطه از اقدام‌های دیگر برای استفاده اتوماتیک وینچ بوده است.

در یک سال گذشته اقدام‌های اصلاحی و نوآورانه فراوانی در منطقه کیش انجام شده که نشان‌دهنده توان بالای مهندسی کارکنان آن منطقه و راهبری مناسب است.

2/29714

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
پایانه شناور فرآورشی کوروش، شرکت نفت فلات قاره ایران، پایانه کوروش
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
صرفه‌جویی ۵۰۰ هزار یورویی با تعمیر چاه میدان ابوذر
پهلوگیر اسکله نفتی لاوان بازسازی شد
  • 1399/4/10 سه‌شنبه پهلوگیر اسکله نفتی لاوان بازسازی شد
    پهلوگیر سکوی B3 اسکله نفتی لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران با انجام ۳۰۰ نفرساعت کار غواصی و ۷۰۰ نفرساعت کار جوشکاری و برشکاری، با موفقیت بازسازی و از توقف صادرات فرآورده‌های نفتی جلوگیری شد.
ثبت بالاترین شاخص‌های استاندارد کیفیت محصول صادراتی در کارخانه درود یک
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید