یکشنبه 4 آبان 1399   00:05:57
12:101399/7/23
تعمیر و بازسازی ۶۵۵ عدد شیرآلات و تجهیزات چاه‌های نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب موفق شد در 6 ماه نخست امسال، 655 عدد شیرآلات و تجهیزات سرچاهی و درون چاهی را تعمیر و بازسازی کند و در مدار عملیات قرار دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: در ۶ ماهه نخست امسال با تلاش و کوشش کارشناسان و متخصصان این مدیریت، تعداد ۶۵۵ عدد انواع شیرآلات و تجهیزات سرچاهی و شیرهای درون چاهی (3SV)، تعمیر، بازسازی و مجدداً در چاه های تولیدی مورد استفاده قرار گرفت.

یونس عباسی لرکی افزود: تعمیر و بازسازی شیرآلات و تجهیزات سرچاهی و درون‌چاهی، اقدام ارزنده ای است که در شرایط سخت تحریم های ظالمانه و شیوع کرونا با رعایت کلیه دستورالعمل های HSE و پروتکل های بهداشتی و با بهره گیری از ظرفیت های داخلی به ثمر رسید.

به گفته وی، این اقدام، افزون بر تحقق برنامه های پدافند غیرعامل در حوزه تخصصی حفاری و تولید ایمن و پایدار نفت، ممانعت از توقف چاه های تولیدی و رفع تنگناهای عملیاتی موجود به علت خاص و کمیاب بودن بسیاری از این تجهیزات، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی به میزان بیش از ۴۹۰ میلیارد ریال نیز به دنبال داشته است.

عباسی لرکی گفت: در بخش سطح الارض این تجهیزات شامل ۵۴۸ عدد شیرآلات و تجهیزات سرچاهی و در تحت الارض ۹۵ عدد تجهیز مهم، حساس و گران قیمت شیرهای ایمنی درون چاهی است که پس از تعمیر و بازسازی، در چاه های مختلف نصب شد.

گفتنی است، بر اساس توافقنامه موجود با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت نفت و گاز اروندان در زمینه ارائه خدمات فنی تخصصی و هماهنگی به عمل آمده، ۱۲ عدد از شیرآلات و تجهیزات تاج چاه پس از تعمیر و آزمایش های مربوطه و تأیید بازرسی فنی جهت استفاده مجدد به این شرکت عودت شده است.

عباسی لرکی گفت: برخی از این تجهیزات مخصوص در کلاس های مختلف و با آلیاژهای ویژه در انحصار تعداد معدودی از شرکت های خارجی قرار داشت که با وجود تحریم های ظالمانه، در سال جهش تولید اکنون به فرصت توانستن و خودکفایی تبدیل شده است؛ در ضمن واحد تعمیر، تکمیل و خدمات فنی با احیاء و بکارگیری مجدد اقلام یاد شده نقش بسزایی در امر خطیر نگهداشت و تولید ایمن در مناطق نفت‌خیز جنوب ایفا می کند.

1/25318

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تعمیر و بازسازی، تجهیزات سرچاهی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
دومین چاه میدان نفتی سولابدر تولیدی شد
  • 1399/7/30 چهارشنبه دومین چاه میدان نفتی سولابدر تولیدی شد
    چاه شماره ۴ میدان نفتی سولابدر در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از ۴۲ سال، با هدف کاهش ریسک‌های مخزنی در مسیر اجرای طرح توسعه ۲۸ مخزن تولیدی شد.
تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت کارون در نیمه نخست امسال
توضیحات شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به گزارش خبرگزاری مهر
  • 1399/7/6 یکشنبه توضیحات شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به گزارش خبرگزاری مهر
    شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به یک گزارش خبرگزاری مهر مبنی بر از دست رفتن مالکیت شرکت ملی نفت ایران در قراردادهای BOO، این موضوع را یادآور شد که خرید موقت خدمات فنی در سه جزء از فرآیند فرآورش نفت نمکی، هیچ نسبتی با حق مالکیت شرکت ملی نفت ایران بر مخازن تحت‌الارضی یا تأسیسات روسطحی ندارد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید