سه‌شنبه 6 آبان 1399   14:53:24
11:081399/7/1
آخرین وضعیت پروژه برق‌رسانی به تاسیسات خط لوله گوره-جاسک تشریح شد

جانشين مجری طرح در پروژه برق‌رسانی طرح خط لوله گوره-جاسک آخرین وضعیت پروژه‌های برق‌رسانی، به ایستگاه‌ها و تأسیسات خط لوله گوره-جاسک را تشریح کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نیما ربیعی اظهار کرد: در این طرح با توجه به طول خط لوله، جهت ارسال نفت خام از گوره به جاسک پنج تلمبه‌خانه و دو ایستگاه توپک‌رانی به همراه تأسیسات ذخیره و بارگیری در نظر گرفته شده است که برق‌رسانی به این پنج ایستگاه و توپک‌رانی‌ها به عهده این بخش است.

وی افزود: با توجه به فاصله تأسیسات از پست‌های برق بالادست در کنار هر تلمبه‌خانه، احداث یک پست کاهنده فشار تعریف شده است؛ همچنین، عملیات توسعه برای ۵ پست بالادست متعلق به برق منطقه‌ای استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان در نظر گرفته شده، بنابراین مجموع فعالیت‌های بخش برق‌رسانی شامل توسعه و احداث ۱۰ پست در سطح ولتاژهای ۴۰۰، ۲۳۰، ۱۳۲ و ۶۳ کیلوولت و تبدیل آنها به سطح ولتاژ ۱۱ کیلوولت و حدود ۲۲۰ کیلومتر خط انتقال برق در این سطوح ولتاژ است.

ربیعی تصریح کرد: این پروژه شامل دو فاز است که در فاز نخست طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده راه‌اندازی پست‌های برق شماره ۲ و ۴ هدف‌گذاری شده و در فاز دوم اتمام نهایی کل این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با راه‌اندازی فاز اول، امکان انتقال ۴۵۰ هزار بشکه نفت از خط لوله گوره-جاسک از تلمبه‌خانه‌ها‌ی ۲ و ۴ توسط احداث و توسعه ۴ پست خورموج و لامرد و پست‌های مربوط به تلمبه‌خانه ۲و۴، (جمعاً۸۰ کیلومتر خط انتقال) میسر خواهد شد؛ باتوجه به هدفگذاری راه‌اندازی این تلمبه‌خانه‌ها تا اواسط بهمن ماه سال جاری، انجام عملیات فوق از اولویت‌های مهم این پروژه است.

ربیعی همچنین از پیشرفت ۳۵ درصدی این پروژه در فاز نخست خبر داد و گفت: قرارداد ۹۵ درصد از کالاهای تلمبه‌خانه‌ی ۲ و ۴ منعقد شده و در حال ساخت است. همچنین، ۷۰ درصد کالاهای مربوط به خطوط انتقال، تکمیل و به سایت منتقل شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت(متن)، هم‌اکنون عملیات با سرعت در این تلمبه‌خانه‌ها در بخش‌های تکمیل فونداسیون‌ها و احداث ساختمان‌های کنترل و همچنین در بخش خطوط احداث پایه‌های دکل‌های انتقال برق و مسیرسازی مربوطه در حال انجام است.

2/30277
کلمات کليدي
خط لوله گوره جاسک، برق رسانی، شرکت مهندسی و توسعه نفت، گوره، جاسک
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
پیشرفت فاز نخست طرح انتقال نفت گوره به جاسک از ۷۶ درصد گذشت
۶۵۰ کیلومتر لوله طرح گوره - جاسک به کارگاه ارسال شده است
سازندگان ایرانی می‌توانند صنعت نفت را از واردات لوله بی‌نیاز کنند
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید