چهارشنبه 8 بهمن 1399   06:13:24
14:071399/3/1
رئیس جمهوری: از کارکنان و مدیریت صنعت نفت قدردانی می‎کنم/ تلاش مستمر دولت برای تحقق اهداف سال جهش تولید

رئیس جمهوری با قدردانی از کارکنان و مدیریت صنعت نفت گفت: آمریکا نمی‌تواند ملت ما را به زانو در بیاورد، دلیلش طرح‌هایی است که در سال ۹۹ پس از دو سال و چند ماه از تحریم شدید اجرا و پیاده می‌کنیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دکتر حسن روحانی امروز (پنجشنبه، یکم خردادماه) در آیین آغاز مراحل عملیات نصب پایه نخستین عرشه طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با اشاره به اینکه توسعه میدان پارس جنوبی در ابتدای این دولت با توجه به مشترک بودن آن برای ما بسیار بود، تصریح کرد: پیش از آغاز بهکار این دولت ۱۰ فاز از این میدان مشترک 'hcd افتتاح شده بود و خیلی خوشحالم که در این دولت یعنی دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۱۷ فاز تکمیل و افتتاح شد.

وی با بیان اینکه در واقع می‌توانیم بگوییم در پارس جنوبی کاری که بنا بود انجام دهیم، انجام شده است و تنها فازی که مقداری به دلیل حضور شرکت‌های خارجی در آن معطل شدیم طرح توسعه فاز ۱۱ بوده است، تصریح کرد: البته دلیل مهم همکاری با شرکت‌های خارجی در این فاز مربوط به سکوی فشارافزایی بوده است که بنا داشتیم با مشارکت شرکت‌های بزرگ فرانسوی و چینی راحت‌تر به آن دست یابیم.

رئیس جمهوری بر ضرورت حفظ فشار گاز در میدان مشترک پارس جنوبی تاکید کرد و گفت: فشارافزایی جزو طرح‌های مهمی است که باید آن را دنبال کنیم. به آقای مهندس زنگنه عرض می‌کنم که این موضوع جزو مواردی است که تا پایان دولت باید با همه توان‌ خود برای آن تلاش کنیم و حداقل گام‌های اولیه آن را به ثمر و نتیجه برسانیم.

روحانی با اشاره به اینکه مقدار برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی در ابتدای این دولت روزانه ۲۸۰ میلیون مترمکعب بوده که اکنون به ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: امیدواریم تا پایان سال ۵۰ میلیون مترمکعب به این رقم افزوده شود.

وی با قدردانی از کارکنان و مدیریت صنعت نفت به کشف نفت در این دولت هم اشاره کرد و افزود: پارسال ذخیره‌ای جدید با ۵۳ میلیارد بشکه ذخیره نفت درجا کشف و به مردم اعلام شد.

رئیس جمهوری از توسعه میدان‌های غرب کارون، خط انتقال نفت گوره - جاسک، پایانه جاسک و پارس جنوبی به عنوان طرح‌های عظیم نفت یاد کرد که فعالیت‌های آن در حال تکمیل و اجراست و افزود: نکته‌ای که می‌خواهم بگویم این است که ملت عزیز ما بدانند تحریم و فشار شدید و بی‌سابقه بر حرکت ملت ما نمی‌تواند تاثیر گذارد. آمریکا نمی‌تواند ملت ما را به زانو دربیاورد، دلیلش طرح‌هایی است که در سال ۹۹ پس از دو سال و چند ماه تحریم شدید اجرا و پیاده می‌کنیم.

روحانی ادامه داد: کرونا و مشکلاتی از قبیل آن هم نمی‌تواند تولید ما را متوقف کند. البته هر یک از اینها ممکن است تاثیرگذار باشد هم ویروس آمریکایی هم ویروس کرونا؛ هر دو ویروس بی تاثیر نیستند، اما هیچ یک از این ویروس‌ها ما را متوقف نمی‌کند، ما به تولید خود ادامه می‌دهیم، با همه توان خود تلاش می‌کنیم آن هدفی که مقام معظم رهبری امسال برای جهش تولید تعریف کردند اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که ان‌شاءالله هر هفته بتوانیم تا پایان سال افتتاح‌های بزرگ در کشور داشته باشیم، هدف و آرزوی ما این است و امیدواریم محقق شود.

2/29421

منبع: شانا


کلمات کليدي
فاز ۱۱ پارس جنوبی، حسن روحانی، رئیس جمهوری
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
قرارداد ساخت توربین و کمپرسور با شرکت ایرانی به‌زودی نهایی می‌شود/ ضرورت نگهداشت برداشت گاز در پارس جنوبی
قدردانی رئیس‌جمهوری از توسعه‌دهندگان پارس جنوبی
دولت یادگارهای ارزشمندی در حوزه نفت و گاز برای ملت ایران باقی گذاشته است
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید