شنبه 17 خرداد 1399   15:06:05
14:561398/11/27
در گردهمایی استارت‎آپ‎ها در حوزه نفتنیازهای فناورانه شرکت ملی نفت ایران به صورت یکپارچه ارائه می‎شود

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: مجموعه همكاران ما در شركت ملی نفت ایران تمام نیازهای فناورانه خود را در قالب كتابچه ای به صورت یكپارچه تهیه كرده اند كه امروز ارائه خواهد شد. 


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، عصر امروز در گردهمایی شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حوزه نفت، ابراهیم طالقانی با اشاره به همكاری های حوزه پژوهش و فناوری وزارت نفت و مراكز علمی در گذشته، گفت: در دهه ٨٠ با ایجاد مراكز تحقیقاتی حوزه نفت، تعامل وزارت نفت و دانشگاه ها سازمان یافت و زیرساخت های مناسبی ایجاد شد. 

وی افزود: در دهه ٩٠ نیز وزارت نفت با تعریف پروژه های كاربردی تلاش كرد تا دانشگاهیان با نیازهای واقعی صنعت نفت آشنا شوند و نسبت به رفع آن اقدام كنند، بدینوسیله مراكز تحقیقاتی به مراكز حرفه ای نزدیك تر شدند. 

طالقانی تاكید كرد: خوشبختانه امروز در حوزه نفت شاهد مراكز تحقیقاتی هستیم كه می توانند حل مسئله كنند. اما برای توسعه فناوری ها در این زنجیره به دو حلقه دیگر نیز نیاز است كه اولین حلقه، استفاده از مراكز دانش بنیان و استارت آپ ها است. 

این مقام مسئول با اشاره به نیازهای فنی و غیر فنی شركت ملی نفت ایران، گفت: اهمیت نیازهای غیرفنی نیز بسیار بالاست و شاید بخش زیادی از توانایی استارت آپ ها در همین حوزه باشد؛ اطمینان می دهم كه شركت ملی نفت ایران آمادگی استفاده از مجموعه توانایی های استارت آپ ها را دارد. 

وی با تاكید بر تخصیص پارک ری به عنوان مركزی برای حضور استارتاپ ها، تشریح كرد: زیرساخت های لازم اولیه برای استارت آپ ها در حال آماده سازی است، البته الزامی به استقرار استارت آپ ها در این پارك نیست. 

طالقانی ادامه داد: امروز شاهد شركت های بزرگ E&P هستیم كه می توانند در كنار شركت ملی نفت ایران منشا استفاده از خدمات استارت آپ ها باشند. نیازهای دو شركت در این زمینه نیز امروز ارائه می شود. 

وی تصریح كرد: مواد شیمیایی یكی از پرمصرف ترین مواد مجموعه عملیات بالادستی نفت هستند كه سالانه رقم قابل توجهی به تهیه آن اختصاص می یابد و شركت های دانش بنیان می توانند در تهیه این مواد ورود كنند. 

طالقانی تصریح کرد: امروز در نشستی نیازهای شركت ملی نفت ایران در حوزه مواد شیمیایی ارائه می شود و سپس چالش ها مورد بررسی قرار می گیرد. امیدوارم این نشست ها به امضای تفاهم نامه ها و تبادل قرارداد ها منجر شود. 

به گزارش NIOC، گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت صبح امروز (یکشنبه، ٢٧ بهمن‌ماه) با حضور وزیران نفت و علوم، تحقیقات و فناوری در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به‌کار کرد و عصر سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه به‌کار خود پایان می‌دهد.

3/28698
کلمات کليدي
استارت‌ آپ‌ ها، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، شرکت های دانش بنیان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ همکاری با دانشگاه‎ها و حمایت از شرکت‎های دانش بنیان
  • 1399/1/12 سه‌شنبه بخش هفتم دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۸/ همکاری با دانشگاه‎ها و حمایت از شرکت‎های دانش بنیان
    در حوزه توسعه زیرساخت های فناورانه، مهمترین اقداماتی كه از سوی شركت ملی نفت ایران صورت گرفته است، شامل حمایت از استارت آپ ها و شناسایی ظرفیت های بالقوه درون كشور به ویژه دانشگاه ها و شركت های دانش بنیان، به همراه ایجاد و راه اندازی شركت های كسب و كار می شود. شهریور 98 نیز بیژن زنگنه، وزیر نفت به همراه مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، از روند آماده‌سازی محل اختصاص یافته به ساخت پارک فناوری و توسعه استارت‌آپ‌ها در محل پژوهشگاه پیشین نفت و انبارهای بازرگانی ری بازدید کردند.
زنگنه: به جریان کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت نفت کمک می‌کنیم
نیازهای فناورانه شرکت‎های نفتی تبیین شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید