سه‌شنبه 11 آذر 1399   18:59:02
08:571399/9/1
ارتقای سامانه تزریق پساب نمک‌زدایی در نفت و گاز کارون

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون موفق به بررسی فنی، شناسایی، تعمیر و نصب دو دستگاه تلمبه پیش‌فشار در سیستم تزریق پساب واحد نمک‌زدایی شماره - ۱ اهواز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون گفت: در راستای بهبود شرایط کارکرد تلمبه‌های تزریق پساب، بررسی فنی استفاده از تلمبه پیش‌فشار در دستور کار کارشناسان این شرکت قرار گرفت که با شناسایی و تعمیرات اساسی دو دستگاه پمپ مستعمل، ساخت تابلوی کنترل، کابل‌اندازی و احداث فونداسیون پمپ‌ها نصب و عملیاتی شد.  

غلامرضا مفیدی افزود: این فعالیت افزون بر افزایش پایداری سیستم و بهبود میزان تزریق پساب به چاه‌های دفعی، صرفه‌جویی اقتصادی و ارتقای عملکرد محیط زیستی شرکت را در پی داشته است.  

وی ضمن قدردانی از کارکنان مدیریت‌های عملیات، امور فنی و اداره ترابری شرکت نفت و گاز کارون در اجرای ایمن این پروژه اصلاحی، یادآور شد: بهبود شرایط کاری و کاهش آمار خرابی پمپ‌ها، افزایش حدود ۱۰ درصدی میزان پساب تزریقی، تقلیل میزان هدایت پساب به حوضچه‌های تبخیر و آثار مثبت آن از منظر محیط زیستی از دیگر مزایای انجام این اصلاحیه است.

 2/30585

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
سامانه تزریق پساب نمک‌ زدایی، شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، واحد نمک‌ زدایی شماره ۱ اهواز
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
توزیع لوازم ورزشی در غیزانیه به همت نفت و گاز کارون
شیرآلات فرآیندی نفت و گاز کارون بازسازی شد
تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت کارون در نیمه نخست امسال
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید