سه‌شنبه 6 آبان 1399   16:12:36
14:561399/7/3
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران:طرح پژوهشی تنگ‌بیجار به تامین پایدار خوراک پالایشگاه ایلام کمک می‌کند

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به امضای قرارداد توسعه فناورانه میدان های تنگ بیجار و خشت با دانشگاه‌های شهیدچمران اهواز و آزاد اسلامی، گفت: پروژه مطالعاتی تنگ بیجار و میدان‌های اقماری از حیث تأمین پایدار خوراک پالایشگاه ایلام بسیار حائز اهمیت است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رامین حاتمی گفت: این پروژه‌ها برای همکاری فناورانه شرکت ملی نفت ایران با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور و همچنین اجرای طرح‌های میدان‌محور ازدیاد برداشت و بهینه‌سازی تولید تعریف‌ شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های پیش‌گفته در میدان‌های خشت و تنگ بیجار و اقمار آن اجرا می‌شود، افزود: پروژه پژوهشی میدان تنگ بیجار را دانشگاه شهید چمران اهواز و پروژه میدان خشت را دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران اجرا می‌کند که اسناد همکاری این پروژه‌ها در قالب طرح ۱۳ قرارداد پژوهشی صنعت نفت در مراسمی با حضور وزیر نفت امضا و مبادله شد.

حاتمی گفت: این سند همکاری که مدت اجرای آن ۱۰ سال پیش‌بینی‌شده و با توافق طرفین نیز قابل تمدید است، شامل بخش‌های مطالعه زودبازده، انجام مطالعات آزمایشگاهی، مطالعه جامع، اجرای طرح پایلوت میدانی و انجام طرح‌های پژوهشی برای حل مشکلات میدان و ارائه راهکار برای افزایش بازیافت از این میدان‌هاست.

وی با بیان اینکه میدان گازی تنگ بیجار در استان ایلام واقع‌ شده و انجام پروژه مطالعاتی این میدان و میدان‌های اقماری آن شامل میدان‌های باباقیر، بانکول و سمند برای تأمین پایدار خوراک پالایشگاه ایلام بسیار حائز اهمیت است، درباره پروژه مطالعاتی خشت در استان فارس نیز گفت: با توجه به کسب اطلاعات جدید از چاه‌های اخیر حفر شده، این میدان و همچنین نوع سیال و خواص سنگ مخزن به‌منظور تعیین بهترین روش ازدیاد برداشت و تولید حداکثری در برنامه‌های مطالعه میدان‌محور شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است.

پیش‌ از این نیز چهار پروژه پژوهشی شرکت نفت مناطق مرکزی با دانشگاه‌های امیرکبیر، رازی کرمانشاه و پژوهشگاه صنعت نفت به‌منظور رفع چالش‌های تولید و با رویکرد افزایش بهره‌وری در دستور کار قرار گرفته است.

1/25223

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


کلمات کليدي
رامین حاتمی، طرح پژوهشی تنگ بیجار، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، پالایشگاه ایلام
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
آمادگی تاسیسات نار و کنگان برای تولید حداکثری گاز در زمستان
ظرفیت تولید نفت و گاز در استان ایلام افزایش می‌یابد
تولید بیش از ۲۴ میلیارد متر مکعب گاز در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید