سه‌شنبه 6 اسفند 1398   13:51:36
14:211398/10/29
تعویض شیرآلات چاه ۳۱۲ ژوراسیک مسجدسلیمان بدون استقرار دکل

شیرآلات زیرسطحی (۳SV) چاه شماره ۳۱۲ ژوراسیک با تلاش کارکنان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بدون استفاده از دکل تعویض شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ، مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: عملیات تعویض شیرآلات این چاه با استفاده از دستگاه لوله مغزی سیار و گروه‌های خدمات فنی چاه‌ها انجام شد و چاه در مدار تولید قرار گرفت.

یونس عباسی‌لرکی افزود: از چاه‌های ژوراسیک مسجدسلیمان گاز مورد نیاز شرکت‌های پتروشیمی استخراج  می‌شود که تعمیر آنها بدون استفاده از دکل سبب می‌شود چاه به‌سرعت در مدار تولید قرار گیرد و از این لحاظ استمرار تامین خوراک پتروشیمی‌ها و سودآوری برای کشور را به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ‌استفاده از دکل برای تعمیر این چاه‌ها سبب صرف میلیاردها تومان هزینه مستقیم می‌شود و همچنین چاه باید حداقل 6 ماه از مدار تولید خارج شود که تعمیر بدون دکل سبب صرفه‌جویی در این هزینه‌ها می‌شود.

عباسی‌لرکی با اشاره به اینکه گاز چاه ۳۱۲ ژوراسیک دارای درصد بالایی هیدروژن سولفوره است، گفت: عملیات تعمیر این چاه در شرایط کاملا ایمن و با نظارت کارشناسان ایمنی انجام و پیش از عملیات نیز نکات آموزشی و توصیه‌های ایمنی لازم به کارکنان ارائه شد.

مدیر تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: در نیمه نخست امسال نیز تاج چاه و شیرآلات زیرسطحی چاه شماره ۳۱۳ ژوراسیک مسجد سلیمان با تلاش کارکنان این مدیریت و بدون حضور دکل تعمیر شد.

2/28511

منبع: روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب


کلمات کليدي
چاه‌ ژوراسیک مسجدسلیمان، تعویض شیرآلات، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بازسازی بیش از 1500 شاخه انواع لوله‌ جداری حفاری در مناطق نفت‎‌خیز جنوب
قرارداد طرح بهبود بازيافت، افزايش توليد و بهره‌برداري از ميدان‎های پارسي و پرنج امضا شد
تعامل مناطق نفت‎خیز جنوب و شهرداری اهواز افزایش می‎یابد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید