پنجشنبه 1 اسفند 1398   14:48:33
15:261398/10/28
بندر ماهشهر؛ نمادی از تنوع عملیاتی در پایانه‌های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به تنوع عملیاتی در پایانه‎های نفتی کشور گفت: با انجام عملیات ‌پهلودهی و جداسازی کشتی‌های نفتکش و فرآورده‌های نفتی، بندر صادراتی ماهشهر نقش مهمی در تکمیل و ارتقای زنجیره‌ ارزش نفت و گاز کشور در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا می‎کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز روز گذشته (جمعه، ۲۷ دی‌ماه) در بازدید از منطقه عملیات دریایی ماهشهر اظهار کرد: به دنبال کشف و استخراج نفت در حوزه مناطق نفت‌خیز جنوب و ضرورت صدور آن از طریق دریا، فعالیت‌های دریایی در آبادان شروع شد و سپس با توسعه صنعت نفت، احداث پالایشگاه آبادان و بالا رفتن اندازه نفتکش‌ها، بندر ماهشهر برای صادرات نفت خام و فرآورده‌های پالایشگاه تجهیز شد.

وی تصریح کرد: اداره خدمات دریایی همزمان با شروع صادرات نفت، آغاز به کار کرد و عملیات دریایی ماهشهر به عنوان یکی از واحدهای عملیاتی حساس، وظیفه خدمات‌رسانی را در پایانه ماهشهر عهده‌دار است.

اسدروز گفت: یدک کش‌های موجود در منطقه عملیات دریایی ماهشهر مجهز به سیستم اطفای حریق، پمپ‌های قوی، خطوط لوله انتقال آب آتش‌نشانی، پمپ‌ها و مخازن کف و مواد زایل کننده لکه‌های نفتی (OSD) است.

وی اظهار کرد: کار دریا آمیخته ای از هنر، دانش و جسارت است و همه این ها با شجاعت کامل می شوند؛ امروز با این هدف در میان دریادلان خدوم عملیات دریایی ماهشهر حاضر شدم که روحیه مثال زدنی، پشتکار و همت شما همکاران خدوم صنعت نفت ایران اسلامی را ستایش کنم.

اسدروز افزود: عملیات دریایی یکی از فنی ترین، پیچیده ترین و درعین حال سرنوشت سازترین واحدهای عملیاتی شرکت پایانه های نفتی ایران است؛ این واحد آخرین زنجیره ای است که فرآیندهای این شرکت با مشتریان را پیوند می دهد و انجام عملیات چابک و ایمن در ارزیابی مشتریان و ذینفعان از مجموعه شرکت ما بسیار مهم است و اطمینان دارم که کارکنان خدوم شرکت پایانه های نفتی ایران هم به این حساسیت ها واقف هستند.

2/28690

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی


کلمات کليدي
شرکت پایانه های نفتی ایران، بندر ماهشهر
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
چالش‎ها و برنامه‎های اجرایی پایانه‎های نفتی بررسی شد
تامین نیاز پایانه‎‏های نفتی در داخل کشور با مهندسی معکوس
استقرار سیستم مدیریت انرژی در ساختمان پایانه‌های نفتی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید