سه‌شنبه 6 اسفند 1398   13:03:14
11:021398/10/28
ثبات تولید گاز شمال شرق کشور مرهون حضور نیروهای متخصص است

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق استمرار و ثبات تولید گاز در این شرکت را مرهون عملکرد نیروهای توانمند و متخصص آن به خصوص در حوزه بازرسی فنی و خوردگی فلزات دانست و افزود: همچنین در حوزه پژوهش نیز کارشناسان این شرکت پیشگام بوده و در سطح بین المللی دارای چندین مقاله معتبر هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ابوالحسن محمدی در نشست مشترک هم اندیشی رؤسا و کارشناسان بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق و شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با اشاره به اهمیت مبحث بازرسی فنی و خوردگی فلزات اظهار کرد: با توجه به اهمیت بحث بازرسی فنی و خوردگی فلزات در صنایع نفت و گاز، برگزاری دوره ای این نشست ها در راستای تبادل نظر و انتقال تجربه ها بسیار مهم است.

در این نشست همچنین بهرام بروغنی، مهندس ارشد حفاظت از خوردگی فلزات شرکت نفت و گاز شرق با ارائه مقاله ISI با عنوان "بررسی علل تخریب کلاهک (بونت) شیر عمق سنج"، گفت: این مقاله می تواند به عنوان مرجعی معتبر در جهت پیشبرد پژوهش های آینده استفاده شود.

به گفته وی، در این مقاله به بررسی علل ترک ایجاد شده در بدنه کلاهک شیر دروازه ای عمق سنج نصب شده بر روی بدنه تاج چاه یکی از چاه های گاز ترش خانگیران پرداخته می شود. نتایج آزمون های خواص مکانیکی و بررسی های متالوگرافی و تصاویر میکروسکوپ الکترونی (SEM) نشان می دهد که منشا اصلی ایجاد ترک وجود آخالهای سولفیدی و بالا بودن میزان سختی قطعه است که باعث ایجاد مراکز تجمع هیدورژن و در نتیجه ایجاد ترک های هیدروژنی درون ساختار فولاد شده است.

1/21521

منبع: روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی


کلمات کليدي
نفت و گاز شرق، تولید گاز شمال شرق، ابوالحسن محمدی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
افزایش تولید گاز در منطقه عملیاتی خانگیران
  • 1398/9/3 يكشنبه افزایش تولید گاز در منطقه عملیاتی خانگیران
    تولید گاز از چاه های منطقه عملیاتی خانگیران با انجام عملیات اصلاحی از جمله مسدود سازی قسمت آبده، اسیدکاری چاه های تزریقی و مشبک کاری، حدود یک میلیون متر مکعب افزایش یافت.
ضرورت تغییر رویکرد بازرسی فنی و حفاظت از خوردگی فلزات بر مبنای ریسک
شرایط سخت مانع استمرار تولید و خدمت‎رسانی نفت و گاز شرق نیست/ تامین داخل 85 درصدی قطعات مورد نیاز
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید