يكشنبه 19 مرداد 1399   10:07:01
11:271398/10/4

سیزدهمین نشست هم‎اندیشی مشاوران امور زنان و خانواده شرکت ملی نفت برگزار شد

سیزدهمین نشست هم اندیشی مشاوران امور زنان و خانواده شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه، امروز (4 دی ماه) در سالن جلسات ساختمان مرکزی پنجم برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی NIOC، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده در این نشست با اشاره به ضرورت تغییر نگرش جامعه و به تبع آن سازمان ها و شرکت ها نسبت به نقش و اهمیت حضور زنان در تمامی عرصه ها، گفت: علی رغم برابر بودن تقریبی جمعیت زنان و مردان در کشور، نسبت حضور بانوان فعال در حوزه های قانونگذاری و دولت نسبت به آقایان وضعیت مطلوبی ندارد.

سید طاهره سید مومنی با بیان این که از اهداف مهم امور زنان شرکت نفت، شناسایی بانوان توانمند و اصلاح نگرش آنها با هدف ارتقا سطح آگاهی از جایگاه و توانمندی هایشان است، افزود: در نشست اخیر با مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مسایل و مشکلات خانواده های کارکنان و نیز راهکارهایی که برای رفع آن ها مدنظر قرار گرفته بود مطرح و بررسی شد. 

مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده ضمن تشریح فعالیت های این امور در 6 ماه گذشته به تشکیل کارگروهی اشاره کرد که هدف آن شناسایی زنان توانمند برای احراز سمت های سرپرستی و مدیریتی در شرکت ملی نفت است. 

به گفته سید مومنی، در کارگروه یاد شده، شاخص هایی تعریف شده است (میزان تحصیلات، ارزیابی عملکرد، سابقه فعالیت و ...) که به موجب آن توانمندی بانوان ارزیابی و برای تصدی پست های سرپرستی و مدیریتی انتخاب و معرفی می شوند.

وی افزود: تاکنون 792 نفر از بانوان از سوی مرکز ارزیابی و توسعه مدیران واجد شرایط اعلام شده اند که از میان آن ها نام 209 نفر در قالب فهرستی جداگانه برای معرفی به سایر مدیران ارشد قرار گرفته و بر اساس نظر مثبت از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت، برای افراد این لیست فرصت شغلی تعریف و پیشنهاد شده است و اولویت نخست اشتغال در شرکت ملی نفت ایران و پس از آن سایز شرکت های تابعه نفت خواهد بود.

به گزارش NIOC، مشاوران امور زنان و خانواده شرکت های تابعه نفت در این نشست نیز به ارائه گزارش عملکرد پرداختند و با ارائه چالش های پیش رو، نسبت به یافتن راه حل ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

8/23829
کلمات کليدي
مشاوران امور زنان و خانواده، امور زنان نفت، سیدطاهره سیدمومنی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید