پنجشنبه 1 اسفند 1398   14:18:41
08:391398/9/9

انجام بیش از 4300 مورد آزمایش سیمان، اسید و سیال در ملی حفاری

رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران از انجام بیش از 4300 مورد آزمایش سیمان، اسید و سیال در سال جاری در راستای بررسی کیفیت و تطبیق با استانداردهای تعریف شده در صنعت نفت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مجید نعیماوی با تاکید بر اهمیت آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران در انجام راهبردهای این شرکت گفت: این واحد فرمولاسیون سیمان، اسید و سیال های تزریقی به چاه های در حال حفر را برنامه ریزی، طراحی و به بخش های عملیاتی مدیریت خدمات فنی حفاری ارایه می دهد.

وی با اشاره به اینکه این واحد از زیر مجموعه های مدیریت امور مهندسی شرکت ملی حفاری ایران است، افزود: این آزمایشگاه دارای سه بخش سیمان، اسید و سیال حفاری است که با توجه به نیاز شرکت فعالیت خود را  از سال  1386 آغاز و با بخش های مختلف مهندسی و خدمات فنی حفاری تعامل و همکاری دارد.

نعیماوی با این توضیح که از مجموع خدمات ارایه شده از سوی این آزمایشگاه، 2456 مورد مربوط به سیمان، 242 مورد اسید و 1618 مورد به آزمایش سیال اختصاص دارد، اظهار کرد: افزایه هایی که در سیال، اسید و سیمان به مواد تزریقی اضافه می شود، قبل از خرید در این بخش بررسی و مجوزهای لازم جهت تهیه آنها صادر می شود.

رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران افزود: از جمله فعالیت های صورت گرفته در آزمایشگاه سیمان می توان به طراحی نوع سیمان، میکس دوغاب ، وزن گیری، گرانروی و تست زمان بندش اشاره کرد.

وی تعداد افزودني هاي سيال حفاري را بيش از 60 افزايه عنوان کرد و افزود: در آزمایشگاه سیال، ساخت و کنترل محلول های شیمیایی متعددی که در عملیات تزریق سیال حفاری کاربرد دارد، صورت می گیرد و در آزمایشگاه اسید تست خوردگی، تجانس و سازگاری ارایه می شود.

نعیماوی اظهار کرد: این آزمايشگاه با تکیه بر دانش متخصصان خود، امكان ارزيابي و كنترل كيفي تمامي افزايه هاي شيميايي مورد استفاده در صنعت حفاري و همچنین شركت هاي توليدي را با هزينه هاي پايين جهت ارتقاء کیفی توليدات داخلی دارد.

رئیس آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه در این آزمایشگاه 17 نفر به کار اشتغال دارند، گفت: مدارج علمي و سوابق کاری کارکنان این واحد سبب شده كه پژوهشگران دانشگاه هاي معتبر كشور و محققان صنعت حفاري براي انجام آزمايش ها و مشاوره علمي به اين واحد مراجعه کنند كه حاصل آن  پژوهش و تحقيقات متعدد ثبت شده در پايان نامه ها و مقالات معتبر است.


28110/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
ارزش یکهزار میلیارد ریالی قراردادهای همکاری جهاد دانشگاهی با شرکت ملی حفاری ایران
مسابقات ورزش همگانی در ملی حفاری برگزار می شود
اقدام‎های زیست محیطی در مناطق عملیاتی ملی حفاری بررسی شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید