شنبه 17 خرداد 1399   16:29:40
10:281398/2/16

برگزاري دوره كنترل فوران چاه با استاندارد IWCF در مركز آموزش محمودآباد

معاون مدیرمنابع انسانی شرکت ملی نفت ایران در امور آموزش و بهبود منابع انسانی از برگزاری دوره ویژه كنترل فوران با استاندارد IWCF در مركز آموزش محمودآباد خبر داد.


به گزارش خبرنگار NIOC، محمدرضا فخرایی گفت: در راستاي تأكيد مقام عالي وزارت نفت طبق شيوه نامه نحوه تأييد صلاحيت حرفه اي افراد مرتبط با عمليات حفاري، نخستین دوره كنترل فوران با استاندارد IWCF اردیبهشت ماه امسال به مدت 6  روز در مركز آموزش محمودآباد برگزار شد.  

وی افزود: علي رغم تحريم هاي اخير به همت همكاران و كارشناسان بخش هاي مختلف و با رعايت استانداردهاي بين المللي از لحاظ تجهيزات و امكانات، سطح كيفي دوره و استفاده از مدرس داراي مدرك تدريس بين المللي، دوره كنترل فوران چاه (سطح 4) با استفاده از دستگاه شبيه ساز جهت فراگيران شركت نفت مناطق مركزي ايران با موفقيت برگزار شد.

 فخرایی اظهار کرد: در اين دوره ضمن مرور مفاهيم اوليه كنترل فوران، به تجزيه و تحليل روش هاي مختلف كشتن چاه و استفاده از تجهيزات كنترل چاه با استفاده از سيمولاتور مورد تأييد IWCF پرداخته شد.

وی تصریح کرد: وجود سيستم آموزشي و استفاده از نيروهاي خبره با تحصيلات مرتبط زير نظر شركت ملي نفت ايران به منظور راهبري دوره هاي كنترل فوران و استفاده از فضاي آموزشي به همراه امكانات رفاهي موقعيت ممتازي را به مركز آموزش محمودآباد جهت برگزاري دوره هاي با كيفيت و با استاندارد بين المللي مي بخشد.

به گفته فخرایی طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته مقرر شده تا پايان سال جاري بيش از 30 دوره كنترل فوران چاه و Well Intervention در سطوح مختلف در مركز آموزش محمودآباد برگزار شود.

2/26553
کلمات کليدي
مركز آموزش محمود آباد، فوران چاه
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بومی‎سازی کنترل فوران چاه در مناطق نفت‎خیز جنوب
استقرار دومین دستگاه حفاری برای مهار فوران رگ سفید
مهار فوران چاه 147 رگ سفید از عمق آغاز شد
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید