جمعه 4 تیر 1400   18:52:44
10:111399/12/3
واکسیناسیون کرونا در بیمارستان نفت تهران به‌زودی آغاز می‌شود

واکسیناسیون پیشگیری از کرونا در بیمارستان نفت تهران مطابق با هماهنگی‌های لازم ازسوی وزارت بهداشت و درمان و سهمیه لحاظ‌شده، به‌زودی آغاز می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا شهرامی، مشاور اجرایی مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: در برنامه واکسیناسیون، گروه نخست کادر درمان، مرحله دوم  گروه‌های پرخطر و افراد سن‌بالا و بعد هم به ترتیب این واکسن باید به همه افراد زده شود؛ اینکه واکسیناسیون برای همه انجام شود بسیار اهمیت دارد، زیرا سبب کنترل بیماری می‌شود.

وی افزود: صحبت‌های مختلف راجع به  کشور سازنده واکسن، بحث‌های حاشیه‌ای است که نباید به آنها اهمیت داد و این مسائل نباید واکسیناسیون را در کشور به تعویق بیندازد.

مشاور اجرایی مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اظهار کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که ریسک واکسن، بیشتر از ریسک مصرف داروهای کرونا و ابتلا به این بیماری نیست، ضمن اینکه هر واکسنی که تولید شده حتماً امتحان شده و مراحل  تست را گذرانده است.

شهرامی تصریح کرد: واکسنی که در ایران توزیع می‌شود، در چند کشور دنیا تأیید شده و سازمان غذا و داروی کشور نیز تأیید کرده است، البته ناگفته نماند هر یک از واکسن‌ها که وارد شود و در کشور ساخته شود به‌طور حتم از نظر کارایی‌های پزشکی آزمایش شده است و پس از آن به مرحله واکسیناسیون عمومی می‌رسد.

 وی عنوان کرد: اکنون با وزارت بهداشت و درمان برای آغاز واکسیناسیون هماهنگ شده و سهمیه لازم تعلق گرفته است و به‌زودی مراحل اجرایی واکسیناسیون در صنعت نفت آغاز می‌شود.

2/31077

منبع: روابط عمومی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت


کلمات کليدي
کرونا، بیمارستان نفت تهران، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
همگام‌سازی سیاست‌های بهداشت و درمان با جهت‌گیری‌های کلان صنعت نفت
موج مرگبار ویروس کرونا در هند و ژاپن عامل کاهش تقاضای سوخت در آسیا
تاکید بر تقدم کارکنان عملیاتی در دریافت واکسن کرونا
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید