یکشنبه 1 خرداد 1401   20:36:45
08:321400/7/24
چین به‌دنبال تامین طولانی مدت LNG آمریکا

نشریه اویل پرایس روز جمعه به نقل از رویترز و بر پایه منابع صنعتی نوشت که با توجه به رکورد قیمت‌های مستقیم در آسیا، افزایش تقاضا و کمبود نیرو، چندین غول انرژی چینی مذاکرات خود را با صادرکنندگان گاز مایع آمریکا (LNG) برای تأمین معاملات بلندمدت انجام داده اند.


به گزارش اویل پرایس، چین و بسیاری دیگر از واردکنندگان انرژی در آسیا در تلاش برای تأمین گاز و زغال سنگ آن هم پیش از زمستان و در بحبوحه بحران جهانی انرژی هستند. افزایش تقاضا پس از همه گیری کرونا و به دنبال آن کاهش عرضه، باعث شده تا قیمت ذغال سنگ چین در آینده و قیمت های LNG آسیا به بالاترین حد خود در روزهای اخیر برسد.

با این وجود، به رغم تهدید قطعی برق، چین اکنون به دنبال تأمین منابع بلندمدت LNG آمریکا با وجود روابط دوجانبه پرتنش و اختلافات تجاری است. معاملات بلند مدت همچنین از خریداران در برابر افزایش قیمت LNG، که این روزها بازار شاهد آن است، محافظت می کند.

به گفته منابع رویترز، حداقل پنج شرکت بزرگ انرژی چینی، از جمله شرکت ملی نفت فلات قاره چین (CNOOC) و سینوپک  (Sinopec)، در حال مذاکره پیشرفته برای تحویل بلندمدت LNG با تامین کنندگان آمریکایی هستند.

مذاکرات بین شرکت های چینی و آمریکایی از زمانی که قیمت LNG آسیایی در ماه اوت به 15 دلار در هر میلیون واحد حرارتی انگلیس (mmBtu) رسید، تشدید شد و یک حدنصاب به ثبت رسید.
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
یکشنبه 1 خرداد 1401 20:35:34
nioc