سه‌شنبه 6 اسفند 1398   13:10:15
13:151398/10/13
افرایش قیمت‌های جهانی نفت خام پس از شهادت سردار سلیمانی

قیمت‌های جهانی نفت خام در پی ترور سردار قاسم سلیمانی در عراق، با افزایش بیش از سه درصدی همراه و به سطح ۷۰ دلار برای هر بشکه نزدیک شد.


به گزارش بلومبرگ، در پی فرمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای ترور یکی از فرماندهان ارشد نظامی جمهوری اسلامی ایران از طریق حمله‌ هوایی نیروهای آمریکایی در عراق و به دنبال تشدید نگرانی‌ها درباره تنش در مهمترین مناطق نفتی جهان، قیمت نفت برنت در بازارهای جهانی به ۷۰ دلار برای هر بشکه نزدیک شد.

آغاز معاملات در بازارهای آسیایی با شرایط غیرمعمول و آشفته‌ای همراه بود، به‌گونه‌ای که قیمت نفت خام با بیش از چهار درصد افزایش در بازار آی‌سی‌یی لندن و بازار بورس نیویورک (نایمکس) به بالاترین سطح از زمان حمله به تاسیسات نفتی شرکت دولتی سعودی آرامکو عربستان رسید.

استفان اینز، استراتژیست ارشد بازار در موسسه آکسی‌تریدر این باره گفت: این حمله آمریکایی‌ها اقدامی فراتر از زخم زدن به ایران است و نمایشی از زور و تحریک آشکار است که می‌تواند آغازگر جنگی دیگر در خاورمیانه باشد.

قیمت نفت خام برنت برای تحویل در ماه مارس ۲۰۲۰ در معاملات بازار آی‌سی‌یی‌ لندن در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت سنگاپور با ۲ دلار و ۱۲ سنت (۳.۲ درصد) به ۶۸ دلار و ۳۷ سنت برای هر بشکه رسید، این در حالی است که در ساعات اولیه این شاخص با ۴.۴ درصد افزایش به رقم ۶۹ دلار و ۱۶ سنت هم رسیده بود.

قیمت نفت خام نفت خام دبلیوتی‌آی برای تحویل در ماه فوریه بازار بورس نیویورک (نایمکس) نیز با ۳.۱ درصد افزایش به ۶۳ دلار و هفت سنت برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام آمریکا در ساعت‌های اولیه داد وستدها با بیش از ۴.۴ درصد  افزایش، ۶۳ دلار و ۸۴ سنت برای هر بشکه هم معامله شد.

2/28347

منبع: شانا


کلمات کليدي
قیمت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
افت قیمت نفت به دلیل کاهش نگرانی‌ها
  • 1398/11/1 سه‌شنبه افت قیمت نفت به دلیل کاهش نگرانی‌ها
    قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۶ و ۴۸ دقیقه امروز (سه‌شنبه، یکم بهمن‌ماه) به ۶۴ دلار و ۹۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.
قیمت نفت ۶۰ تا ۶۵ دلاری برای اوپک و متحدانش مطلوب است
افزایش قیمت نفت پس از وقوع حادثه برای نفتکش ایرانی
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید