سه‌شنبه 11 آذر 1399   18:42:38
14:511399/7/30

اجرای پروژه DCS در کارخانه‌های ابوذر A و B خارک

عملیات اجرایی پروژه DCS در کارخانه‌های ابوذر A و B منطقه عملیاتی خارک در حال انجام است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسئول پروژه سیستم DCS گفت: طراحی و اجرای سیستم Earthing و صاعقه‌گیر برای اتاق ITR با اجرای پروژه DCS در تأسیسات خشکی ابوذر، فروزان و درود ۱، Reference ولتاژ و اجرای زمین یکپارچه برای Field  و System حیاتی است که اجرای آن مطابق با استانداردهای روزآمد دنیا از سوی واحد برق و ابزار دقیق منطقه خارک در حال انجام است.

علی ابدالی افزود: برای حفاظت از ITR و پانل‌های کنترلی، سیستم صاعقه‌گیر Passive برای ساختمان CCR طراحی و اجرا می‌شود. با هم‌بندی کامل زمین مرجع برای کل کارخانجات و اتاق ITR و نیروگاه، سیستم و تجهیزات در برابر خطرهای ناشی از اضافه ولتاژ ایمن می‌شوند. در این راستا با نصب SPDها در مسیر تغذیه قدرت و نیز سیگنال‌های حیاتی ابزار دقیق، پایداری سیستم در برابر خطرات ناشی از صاعقه یا اضافه ولتاژهای گذرا افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه پروژه DCS تأسیسات خشکی ابوذر، فروزان و درود ۱ پس از سال‌ها که از خرید تجهیزات گذشته بود به‌وسیله کارکنان منطقه در سال جاری اجرا و عملیاتی شد، گفت: در این راستا سیستم کنترل قدیمی نیوماتیک که مشکلات فراوانی داشت و در جهان منسوخ شده بود با سیستم DCS جایگزین شد. از مزایای سیستم DCS افزایش بازدهی و دسترسی بهره‌برداری با قابلیت کنترل دقیق و بهینه فرآیند است.

2/30455

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
خارک ، شرکت نفت فلات قاره ایران، خارگ ، پروژه DCS، تأسیسات خشکی ابوذر
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
سکوی مسکونی جدید میدان مشترک فروزان نصب شد
توجه به پدافند غیرعامل از ضرورت‌های جزیره خارک است
پیشرفت پروژه نوسازی سکوهای درود به ۸۰ درصد رسید
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید