شنبه 17 خرداد 1399   15:19:25
10:461399/1/17

کمک ٣٠٠ میلیارد ریالی صنعت نفت برای مقابله با کرونا در استان بوشهر

فرمانده ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اعلام کرد: طبق دستور وزیر نفت و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی، تاکنون نزدیک به ٣٠٠ میلیارد ریال برای مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر به‌صورت نقدی و غیرنقدی هزینه شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پیروز موسوی اظهار کرد: از این رقم، ۱۰۰ میلیارد ریال به‌صورت نقدی از سوی شرکت‌های پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی برای تأمین تجهیزات پزشکی، درمانی و بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: همچنین ٢٠٠ میلیارد ریال کمک‌های غیرنقدی در قالب تهیه اقلام بهداشتی و پزشکی به‌منظور استقاده در اماکن و تأسیسات نفتی و همچنین برای کمک به شهرستان‌های همجوار با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر برای برخورداری شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها اختصاص یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یادآور شد: با هدف مشارکت در ضدعفونی و گندزدایی محیط زندگی مردم شریف و ساکنان عزیز شهرها و روستاهای پیرامون تاسیسات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی نیز بر اساس دستور وزیر نفت در قالب انجام مسئولیت‌های اجتماعی، حدود ٥٠ شهر و روستای استان ضدعفونی و گندزدایی شد.

موسوی گفت: این درحالی است که تأکید صنعت نفت هم‌زمان با انجام عملیات ضدعفونی اماکن عملیاتی در پالایشگاه‌ها، کمپ‌ها، رستوران‌ها و مراکز اجتماع کارکنان، توزیع اقلام بهداشتی و عملیات گندزدایی و ضدعفونی برای همسایگان و ساکنان محیط‌های پیرامونی اهمیت ویژه‌ای برای صنعت نفت داشت که خوشبختانه با همکاری فرمانداری و شوراهای شهر و روستا این مهم انجام شد و البته ادامه‌دار خواهد بود.

فرمانده ارشد شرایط اضطرار منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس همچنین با اشاره به اقدام‌های کنترلی در سطح منطقه با توجه به حضور بیشترین حجم نیروی کار در این منطقه از کشور و همچنین استقرار صنایع متعدد و همجواری با مردم شریف شهرها و روستاهای اطراف پارس جنوبی گفت: صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تاکنون در مبارزه با ویروس کرونا و سلامت کارکنان و جامعه محلی با هدف کمک به سلامت جامعه محلی و استمرار تولید پایدار در سطح منطقه ویژه پارس تاکنون برنامه‌های متعددی برنامه‌ریزی و اجرا کرده‌اند.

موسوی با اشاره به ابلاغیه وزیر نفت درباره برنامه‌های مبارزه با ویروس کرونا در مناطق تابع تصریح کرد: با ابلاغیه وزیر نفت، مسائل و مشکلات موجود مستمر و روزانه رصد و بررسی می‌شود.

وی با اشاره به تهیه زیرساخت‌های لازم در صورت بروز شرایط اضطرار گفت: نقاهتگاه‌ها و تخت‌های قرنطینه مطابق ابلاغیه وزیر نفت برای استفاده جامعه محلی و کارکنان فراهم شده که خدای ناکرده در صورت بروز مشکل از آنها استفاده خواهد شد.

موسوی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درباره کاهش حضور نفرات و همچنین تعطیلی موقت کارگاه‌ها و پروژه‌های اجرایی، در این منطقه طی یک ماه گذشته شاهد کاهش ٢٠ هزار نفری نیرو بودیم که این اتفاق به سلامت بیشتر کارکنان صنعت و جامعه محلی کمک کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس کاهش پروازهای ورودی و خروجی از طریق فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس و ممانعت از حضور کارکنان ساکن در استان‌های پرخطر را از دیگر برنامه‌های اجرا شده در سطح منطقه برشمرد و گفت: در باره آمار ورودی و خروجی مسافر در فرودگاه عسلویه ما در یک ماهه اخیر در مقایسه با همین مدت در سال قبل با کاهش ٧٥ درصدی مسافر روبه‌رو بوده‌ایم.

2/29049

منبع: روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس


عكس هاي مرتبط :
کلمات کليدي
سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، کرونا
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
پارس جنوبی در زمینه اشتغالزایی و تولید محصولات استراتژیک نقش مهمی ایفا می‌کند
ماموریت‌های پژوهشی سازمان منطقه ویژه پارس تشریح شد
  • 1399/3/13 سه‌شنبه ماموریت‌های پژوهشی سازمان منطقه ویژه پارس تشریح شد
    مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تصریح کرد: ماموریت اصلی پژوهش و فناوری علاوه بر ایجاد بستر تولید ثروت، افزایش رضایتمندی ذینفعان کلیدی، تسهیل فرآیندها و ارائه راهکارها برای حرکت در مسیر تحقق توسعه پایدار است.
تداوم روند مطلوب مقابله با کرونا در منطقه عملیاتی خارگ
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید