شنبه 5 مهر 1399   00:20:36
10:311398/10/4
با کاربست ناوگان ملی حفاری انجام شد
حفر و تکمیل 88 حلقه چاه نفت و گاز در 9 ماه امسال

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: با تلاش متخصصان و کاربست ناوگان حفاری این شرکت، عملیات حفر و تکمیل 88 حلقه چاه های نفت و گاز طی 9 ماه سال جاری در مناطق خشکی و دریایی کشور به اتمام رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد آل خمیس گفت: از تعداد 88 حلقه چاه حفاری شده نفت و گاز در 9 ماه امسال، یک حلقه چاه اکتشافی، 26 حلقه توسعه ای، 7 حلقه توصیفی و 54 حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی متراژ حفاری در این مدت را 119 هزار و 438 متر عنوان و اظهار کرد: از شمار چاه ها 64 حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و 12 حلقه در شرکت نفت فلات قاره است.

آل خمیس گفت: دو حلقه از چاه ها نیز در شرکت نفت مناطق مرکزی، 3 حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و 6 حلقه در قالب پروژه ای و یک حلقه در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری افزود: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه با تلاش‌های به ‌عمل آمده و در نتیجه تعامل و هماهنگی با شرکت‌ های متقاضی، حفاری 9 حلقه چاه، 89 روز زودتر از برنامه تعریف ‌شده از سوی کارفرما خاتمه یافت.

وی با اشاره به برخورداری ناوگان شرکت ملی حفاری ایران از ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی اظهار کرد: در 9 ماه گذشته 26 دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین ناوگان این شرکت در حفاری چاه های توسعه ای، 3 دستگاه در حفر چاه های توصیفی، 4 دستگاه در پروژه های اکتشافی و 25 دستگاه در تعمیر چاه های در حال بهره برداری و تولیدی در مدار عملیات قرار داشته است.

آل خمیس گفت: در سال جاری در قالب پروژه های حفظ و نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران، عملیات اجرایی 5 حلقه چاه در نفت ‌شهر در حوزه فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی و 7 حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در وسعت کاری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب آغاز شد که براساس برنامه در مراحل اجرا قرار دارد.

23926/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
حفاری، آل خمیس، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
انتقال سیال با راهکار ابداعی ملی حفاری در نفت‌شهر
تشریح فعالیت‌های ملی حفاری در طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت
ضوابط ایمنی مناطق عملیاتی ملی حفاری سختگیرانه‌تر اجرا می‌شود
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید