جمعه 4 مهر 1399   23:06:34
19:301398/9/25

تدوین برنامه جامع 5 ساله در واحد پژوهش مناطق نفت‎خیز جنوب

رییس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از تدوین برنامه جامع پنج ساله در این واحد خبر داد و گفت: این برنامه در تمامی سطوح سازمانی طرح ریزی و اجرایی شده است. 


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شاهین کرد در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان گفت:  تدوین سند چشم انداز پنج ساله در تمامی سطوح سازمانی و در برگیرنده اقدامات اجرایی توسط واحدهای مختلف است که بنابر نیازها و انتظارات سازمان از هر واحد تدوین و ابلاغ شده است. 

وی از بکارگیری شاخص های کمی در این  برنامه خبر داد و تاکید کرد: سنجش اقدامات اجرایی با ابزارهای کمی، می تواند گام بلندی در مسیر اجرای درست برنامه به شمار آید.

وی همچنین از تدوین برنامه ای با عنوان "رویکرد ارزیابی فنی" در واحد پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد و اضافه کرد: این برنامه مشتمل بر تهیه گزارش فنی از واحدهای اجرایی بوده و در آن ضمن شناسایی نیازهای بخش های مختلف سازمان، تهیه نقشه راه مرتبط مدنظر قرار گرفته است.

به گفته کرد، دیگر فعالیت های اجرایی این شرکت نیز در راستای رفع موانع و چالش های مطرح در حوزه پژوهش طرح ریزی و اجرایی می شود.

کاربردی شدن بیش از نیمی از فعالیت های پژوهشی مناطق نفتخیز جنوب

کرد همچنین در خصوص ضمانت اجرایی پروژه های پژوهشی در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز گفت: بیشتر پروژه های تحقیقاتی تعریف شده در این شرکت، در داخل سازمان عملیاتی و کاربردی شده اند.

وی در عین حال با بیان اینکه واحد کمی برای محاسبه میزان اجرایی شدن پروژه های پژوهشی در سطوح عملیاتی وجود ندارد، یادآور شد: بخش عمده ای از فعالیت های پژوهشی که به ساخت ابزارهایی همچون توربین های صنعتی  یا مواد شیمیایی ختم شده است، در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مورد استفاده قرار گرفته است. 

بنابراین گزارش، واحد پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، از دو بخش تحقیقاتی بالادست و پایین دست تشکیل شده و هر واحد بنابر رسالت کاری خود فعالیت های خود را طرح ریزی و اجرایی می کند.

2/28284
کلمات کليدي
نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
اجرای پروژه حفاری ۶+۸ چاه اکتشافی شتاب می‌گیرد
بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
  • 1398/9/25 دوشنبه بومی سازی ۲۱۵۰ قطعه مورد نیاز در شرکت نفت و گاز آغاجاری
    مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری ضمن ابراز خرسندی از تعامل خوب بین صنعت نفت و بخش خصوصی در به اشتراک گذاری دانش فنی، تجربه و تخصص، گفت: با تکیه بر توان سازندگان داخلی، امسال ۶۴ قلم کالا شامل ۲۱۵۰ قطعه را با سود و صرفه ی ۲۸۰ میلیارد ریالی نسبت به نمونه های خارجی، بومی سازی کردیم.
امضای 2 تفاهمنامه همکاری از سوی مدیریت طرح‌های عمرانی نفت/ تخصیص 105 میلیارد تومان برای طرح فاضلاب خوزستان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید