جمعه 4 مهر 1399   22:53:37
15:581398/9/20

​​​​​​​طرح افزایش و نگهداشت توان تولید نفت در فاز اجرایی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: طرح افزایش و نگهداشت توان تولید نفت که با دستور و پیگیری‌های وزیر نفت کلید خورد، در فاز اجرا قرار دارد و با جدیت پیگیری می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد محمدی در تشریح ابعاد طرح افزایش و نگهداشت توان تولید نفت گفت: این طرح در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب موسوم به ۲۸ مخزن است و در قالب ۲۷ بسته کاری پیگیری می‌شود که امیدواریم حداکثر ۳۰ ماه آینده پایان یابد.

وی نگهداشت و افزایش تولید، اشتغال‌زایی، توجه حداکثری به ساخت داخل و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی را از مهم‌ترین اهداف و نتایج اجرای این طرح مهم ملی دانست و افزود: حدود ۷۰ درصد این طرح در استان خوزستان و ۳۰ درصد در سایر استان‌های همجوار شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اجرا می‌شود که با دستور مستقیم وزیر نفت، ۴ درصد از کل هزینه‌کرد آن در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و در زمینه اقدام‌ها و پروژه‌های عام‌المنفعه مناطق پیرامونی صرف خواهد شد.

طرح ۲۸ مخزن؛ طرحی ایرانی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب طرح ۲۸ مخزن را به واسطه بهره‌مندی از پیمانکاران، سازندگان و نیروی انسانی ایرانی و استفاده حداکثری از کالا، مواد و تجهیزات ساخت داخل، طرحی تمام‌ایرانی برشمرد و گفت: باتوجه به تأکیدات مقام عالی وزارت نفت و در راستای رونق فضای کسب‌وکار و همچنین ایجاد نشاط و امید در بین مردم مناطق نفت‌خیز جنوب، در اسناد قراردادی این طرح، پیمانکاران ملزم به جذب حداکثری نیروهای بومی برای اجرای این طرح شده‌اند. در این طرح تعداد قابل توجهی پروژه روسطحی و زیرسطحی تعریف شده است که در بازه زمانی قرارداد اجرا خواهند شد.

توجه جدی و حداکثری به ساخت داخل


به گفته محمدی، مطابق خط‌مشی ابلاغی از سوی وزیر نفت، در طرح ۲۸ مخزن به رونق تولید و راهبرد خودکفایی و استقلال صنعتی توجه ویژه‌ای شده است و همه پیمانکاران موظف‌اند افزون بر واگذاری کامل کارها به شرکت‌ها و نیروهای ایرانی، از حداکثر تجهیزات و قطعات ساخت داخل استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه همه پیمانکاران اصلی این طرح ها ایرانی هستند، افزود: در این طرح همه پیمانکاران مؤظفاند علاوه بر واگذاری کامل کارها به شرکت ها و نیروهای ایرانی، از حداکثر تجهیزات و قطعات ساخت داخل استفاده کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: صنعت نفت در حمایت کامل از ساخت داخل و عینیت بخشیدن و تحقق شعار سال پیشرو است و همیشه این امر مورد تأکید مقام عالی وزارت بوده و در صنعت نفت و مناطق نفت‌خیز جنوب آن را سر لوحه کار قرار داده ایم.

2/28238

منبع: روابط عمومی مناطق نفت خیز جنوب


کلمات کليدي
​​​​​​​طرح افزایش و نگهداشت توان تولید، ساخت داخل، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
توضیحات شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به گزارش خبرگزاری فارس
  • 1399/7/1 سه‌شنبه توضیحات شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به گزارش خبرگزاری فارس
    شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به ادعای مطرح‌شده مبنی بر واگذاری انحصاری مناقصات به طیفی از شرکت‌ها موسوم به باشگاه نفت و نیرو در گزارش خبرگزاری فارس، اعلام کرد: این اتهام ناروایی است که علاوه بر تصمیم‌سازان حوزه بالادستی نفت، سلامت تمام سیستم حقوقی و مدیریتی شرکت ملی نفت ایران و مناطق نفت‌خیزجنوب را زیر سؤال می‌برد و از طریق مجاری قانونی قابل پیگیری است.
ساخت تجهیز کاربردی در شرکت پایانه‌های نفتی
  • 1399/6/26 چهارشنبه ساخت تجهیز کاربردی در شرکت پایانه‌های نفتی
    یک نمونه تجهیز مرتبط با گوی‌های شناور با استفاده از توان متخصصان شرکت پایانه‌های نفتی ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی بومی‌سازی شد و پس از انجام تست‌های لازم روی دو دستگاه گوی شناور پایانه میعانات گازی عسلویه نصب و عملیاتی شد.
اختصاص ۷۳ میلیون یورو اعتبار برای اجرای بسته‌ قراردادی مارون ۲ و ۵
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید