سه‌شنبه 6 اسفند 1398   13:11:23
13:571397/12/13

طرح های مطالعاتی استقرار مديريت خوردگي وارد فاز اجرایی شد

طرح هاي مطالعاتي استقرار مديريت خوردگي در شركت ملي نفت ايران در دستور كار شركت هاي تابعه قرار گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از معاونت برنامه‌ريزي و تلفيق طرح ها و برنامه‌های برنامه ریزی تلفیقی، ۳ طرح مطالعاتي ارتقاء وضعيت سيستم‌هاي حفاظت كاتدي در بخش بالادستي تأسيسات نفت و گاز خشكي و دريايي، ارتقاء وضعيت رنگ و پوشش و ارتقاء وضعيت استفاده از ممانعت كننده ‌هاي خوردگي در بخش بالادستي نفت و گاز در خشكي و دريا، به همراه اجراي پايلوت‌هاي تعريف شده براي هر طرح، به ترتيب در دستور كار شركت هاي نفت مناطق مركزي ايران، نفت و گاز اروندان و نفت فلات قاره ايران قرار گرفته است.

رئيس كارگروه طرح استقرار مديريت خوردگي در شركت ملي نفت ايران در اين باره گفت: شرح‌كار طرح هاي مطالعاتي اعلام شده، در جلسات كارگروه مربوطه نهايي و به منظور اجرا به شركت هاي تابعه ابلاغ شده است.

هادي ابراهيم فتح آبادي افزود: با توجه به اينكه مقرر شده اين طرح ها با همكاري مديريت پژوهش و فناوري شركت ملي نفت ايران انجام شود، هماهنگي در اين خصوص با مديريت پژوهش در حال انجام است. همچنين انتخاب مطالعه موردي (Case Study) در خصوص بازرسي بر مبناي ريسك (RBI) و سيستم مديريت يكپارچه خطوط لوله (PIMS) نيز در دستور كار كارگروه است كه به زودي در اين مورد تصميم گيري می شود.

با توجه به قدمت تأسيسات و اهميت موضوع بازرسي فني و كنترل خوردگي، كارگروه طرح استقرار مديريت خوردگي و بازرسي فني در شركت ملي نفت ايران از ابتداي سال ١٣٩٦ در مديريت برنامه‌ريزي تلفيقي فعاليت خود را آغاز کرد به طوری که تاكنون ٦ طرح مطالعاتي مورد نياز جهت استقرار این طرح تعريف و در هیأت مديره شركت نفت مصوب شده است.

گفتني است؛ ۳ طرح يادشده از طرح‌هاي اولويت‌دار است كه هم‌ اکنون وارد فاز اجرایی شده؛ ۳ طرح مطالعاتي ديگر نيز پس از پيشرفت ٧٠ درصدي اين طرح ها وارد فاز اجرا می شوند.

1/212521
کلمات کليدي
مدیریت خوردگی، برنامه ریزی تلفیقی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
طرح بهبود و ارتقاي واحدهاي تصفيه پساب پالايشگاه های پارس جنوبي تصویب شد
کمربندهای اقتصادی محکم‌تر می‌شود
  • 1398/9/3 يكشنبه گزارشی از نشست مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی NIOC و مدیران نفتخیز جنوب کمربندهای اقتصادی محکم‌تر می‌شود
    همه آمده بودند؛ چه کارشناسان و معاونین مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت که برای رفع مسائل و ابهامات کارشناسان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب آمده بودند و چه تیم حرفه‌ای مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت که برای ارائه گزارش برنامه بازدید یک هفته‌ای از تأسیسات و واحدهای فرآورش شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به منظور بازسازی و نوسازی از ‌شنبه تا چهارشنبه (18 تا 22 آبان ماه 98) به اهواز سفر کرده بودند.
بررسی نتايج مطالعه يكپارچه افق‌هاي مخزني دشت آبادان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید