15:061398/4/29

حفر دهمین حلقه چاه نفتی میدان مارون با کاربست دکل ۹۳ فتح

حفر دهمین حلقه چاه نفتی با کاربست دکل ۹۳ فتح در موقعیت میدان نفتی مارون در مناطق نفت‌خیز جنوب آغاز می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پویا احمدیان، رئیس دستگاه حفاری ۹۳ فتح گفت: با پایان حفاری و تکمیل یک حلقه چاه توسعه‌ای/ توصیفی در میدان نفتی اهواز، دکل ۹۳ برای حفاری چاه توسعه‌ای جدید به میدان مارون منتقل می‌شود.

وی اظهار کرد: دکل ۹۳ فتح پنج سال است به ناوگان شرکت ملی حفاری پیوسته و تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری – ۳ خشکی است و تاکنون ۳۱ هزار و ۸۶۶ متر حفاری چاه‌های نفت و گاز را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

رئیس دستگاه حفاری ۹۳ فتح گفت: این دستگاه سنگین که ۲ هزار اسب بخار توان دارد در شمار روزآمدترین دستگاه‌های حفاری شرکت است که از سیستم گرداننده فوقانی، مدیریت پسماند، سه دستگاه پمپ و پنج دستگاه ژنراتور برخوردار است.

احمدیان افزود: با توجه به تجهیزات و متعلقات، دکل ۹۳ فتح در ردیف دستگاه‌های بدون حادثه و همچنین دوستدار محیط زیست قرار دارد.

وی اظهار کرد: مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید با هدایت متخصصان مجرب و سختکوش از طریق حفر یک حلقه چاه امدادی و بستن چاه از عمق را می‌توان از جمله عملکرد قابل دفاع دکل ۹۳ فتح برشمرد.

احمدیان یادآور شد: عملیات جابه‌جایی این دستگاه و برپایی آن در مکان جدید با احتساب نقل و انتقال اردوگاه در ۱۵۶ محموله از سوی خودروهای سنگین کشنده و تریلر در مدت زمان حدود ۲۰ روز انجام می‌شود.

2/4/27039

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
میدان نفتی مارون، دکل ۹۳ فتح، شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


ظرفیت‎های ملی حفاری در خدمت اجرای برنامه‎های توسعه‎ای نفت است/ همکاری با 230 شرکت در زمینه ساخت داخل
موسوی:‌ افق‎های جدیدی پیش روی صنعت حفاری است
تحقق 2300 مورد خدمات جانبی چاه‎های نفت و گاز به شرکت‎های نفتی