15:311398/4/22
به همت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب
۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت آزادگان آماده کشت شد

حدود ۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیل‌زده دشت آزادگان به منظور آماده‌سازی برای کشت تابستانه و پاییزه به همت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از آب تخلیه شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد خانچی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در امور پیگیری و اجرایی گفت: پیرو تصمیم قرارگاه بازسازی و نوسازی استانداری خوزستان درباره تخلیه آب مزارع دشت آزادگان، این شرکت ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات و تجهیزات خود شامل کمپرسی، کشنده تریلر، تانکر سوخت، بنزکرن، بولدوزر، بیل مکانیکی، لودر و خودروی سبک را به این موضوع اختصاص داد.

وی اظهار کرد: با استقرار تجهیزات و ماشین‌آلات مدیریت عملیات ترابری و پشتیبانی تولید مناطق نفت‌خیز جنوب، پنج نقطه از سیل‌بندهای تخریب‌شده در زمان سیلاب ترمیم و حدود ۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای دفار، دبیه، کسر، صفاف/ شماریه و مسیر چزابه دشت آزادگان از آب خارج و آماده کشت تابستانه و پاییزه شد.

وی با بیان اینکه این اقدام‌ها در مدت ۱۴ روز انجام شد از زحمات کارکنان مدیریت عملیات ترابری و پشتیبانی تولید که در این گرمای طاقت‌فرسا و شرایط محیطی نامناسب به مردم شریف دشت آزادگان خدمت‌رسانی کردند، قدردانی کرد.

2/26980

منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب


عكس هاي مرتبط :
کلمات کليدي
سیل، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، دشت آزادگان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


صرفه‎جویی قابل توجه با تعمیرات بدون استقرار دکل در چاه ۳۱۳ ژوراسیک
آزادگان مناطق نفت‎خیز جنوب تجلیل شدند
همکاری‎های مناطق نفت‎خیز جنوب و پژوهشگاه صنعت نفت گسترش می‎یابد