13:011398/4/2

پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه ساخت سکوهای ۷ و ۸ میدان هندیجان

پروژه ساخت سکوهای ۷ و ۸ میدان هندیجان در یارد بندرعباس با سرعت ادامه دارد و تاکنون به پیشرفت ۹۰ درصدی رسیده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این پروژه شامل ساخت 2 سکوی سرچاهی ۷ و ۸، خطوط لوله جریانی ۱۲ اینچ به طول حدود ۴.۵ کیلومتر و کابل زیردریایی به طول حدود ۲۶ کیلومتر است.

در این پروژه همچنین عملیات ساخت و نصب پایه‌های سکوها به وزن تقریبی ۸۰۰ تن به پایان رسیده و خطوط لوله جریانی اجرا شده است. عملیات اجرای کابل زیردریایی نیز در اردیبهشت‌ماه سال جاری به پایان رسیده است.

در حال حاضر تنها بخش باقیمانده از این پروژه مربوط به ساخت عرشه است که در حال پایان بوده و مقدمات حمل و نصب آنها در حال انجام است.

حمید بورد، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران ۳۰ خردادماه امسال از عملیات ساخت این سکوها بازدید و ضمن بررسی مشکلات پروژه، بر شتاب‌بخشی در اجرای آن تاکید کرد، در این بازدید مقرر شد باقیمانده کارهای ساخت و تامین کالای پروژه حداکثر تا پایان شهریور ماه امسال انجام و عملیات بارگیری سکوها برای نصب در میدان هندیجان آغاز شود.

22861/4

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره


کلمات کليدي
میدان هندیجان، شرکت نفت فلات قاره ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


تعویض موفقیت‌آمیز رایزر خط اصلی انتقال نفت میدان رشادت
نقش تاثیرگذار کارکنان نوبتکاری مناطق اقماری در تداوم تولید پایدار
رفع نیازهای عملیاتی با همت و خلاقیت کارکنان سکوی رسالت
  • 1398/5/11 جمعه رفع نیازهای عملیاتی با همت و خلاقیت کارکنان سکوی رسالت
    معاون سکوی رسالت با بیان اینکه با وجود کمبودهایی که در این سکو با آن مواجه هستیم، خوشبختانه اقدام های تعمیراتی گسترده‌ای توسط کارکنان سکو انجام شده است، گفت: ساخت و تعویض خط لوله فلر، اورهال تفکیک‌کننده‌ها، جایگزینی بخشی از پله‌های سکو و ... از جمله اقدام هایی است که توسط کارکنان این سکو انجام شده است. در واقع با خلاقیت و پشتکار مثال‌زدنی کارکنان سکو، هر کار غیرممکنی را انجام می‌دهیم.