11:091398/3/26
با حضور معاون تولید شرکت ملی نفت ایران
چالش‎ها و برنامه‎های شرکت نفت و گاز شرق بررسی شد

با حضور معاون تولید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، چالش ها و برنامه های شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق بررسی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فرخ علیخانی در نشست مشترک با مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی و و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ضمن بررسی مشکلات و چالش های مختلف، از انجام فرایند تعمیرات اساسی شرکت نفت و گاز شرق در کمترین زمان ممکن و با رعایت الزامات HSE ابراز خرسندی کرد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این نشست با اشاره به موقعیت استراتژیک منطقه عملیاتی خانگیران و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق افزود: موقعیت استراتژیک این منطقه عملیاتی و شرکت به عنوان تامین کننده گاز استان های شمال و شمال شرق کشور ایجاب می کند، توجه و اهتمام ویژه ای در راستای انجام پروژه‌های آن صورت گیرد.

رامین حاتمی ضمن قدردانی ازهمکاری مدیریت های مختلف شرکت ملی نفت ایران، گفت: حضور مدیران ارشد نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در رفع نیازها و کاستی های این شرکت بسیار اثربخش خواهد بود.

مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران نیز در توضیح ساماندهی و ترمیم حقوق نیروهای قرارداد مدت موقت و پیمانکاری و همچنین تلاش برای افزایش تسهیلات، بهبود خدمات رفاهی، اجتماعی و حفظ نیروهای بخش عملیاتی در این شرکت اظهار کرد: در سطح شرکت ملی نفت ایران با همکاری مجموعه مدیریت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تصمیمات قابل توجهی اتخاذ شده است .

ناصر مولایی افزود: در حوزه منابع انسانی و به ویژه در حوزه بهبود وضعیت شهرک های مسکونی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در منطقه خانگیران، برنامه ریزی لازم صورت گرفته و در حال پیگیری و انجام است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق هم با تقدیر از حضور مدیران ارشد نفت در این شرکت، بزرگترین چالش پیش روی شرکت در حوزه فنی را نزدیک شدن به نیمه عمر مخزن اعلام و تصریح کرد: برای جلوگیری از این چالش، ضروری است با در نظر گرفتن تمهیدات و پیش بینی های لازم در خصوص مخزن جایگزین، از افت تولید جلوگیری شود.

سیدابوالحسن محمدی ادامه داد: بهترین گزینه برای تامین پایدار گاز در منطقه عملیاتی نفت و گاز شرق، توسعه میدان‌ها و لایه‎های مخزنی جدید است که خوشبختانه در این زمینه مخزن توس به عنوان مخزن جایگزین معرفی و مطالعات و بررسی های زیادی صورت گرفته است . امیدواریم با حمایت مدیران صنعت نفت در آینده ای نزدیک، فرآیند توسعه این میدان آغاز شود.

1/212520
کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، فرخ علیخانی، رامین حاتمی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


پیشرفت‎های فنی و عملیاتی طرح تحویل میادین غرب کارون به شرکت اروندان قابل تقدیر است
تحقق 103 درصدی برنامه تولید شرکت نفت و گاز شرق
ضرورت کشف و توسعه میدان‎های جدید گازی در شمال شرق کشور
  • 1398/5/19 شنبه ضرورت کشف و توسعه میدان‎های جدید گازی در شمال شرق کشور
    شرکت نفت و گاز شرق به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه نفت مناطق مرکزی ایران با تولید گاز و مایعات گازی از مــیدان های خانگیـــران (مخازن مزدوران، شوریجه بی و شوریجه دی) و میدان مشترک مرزی گنبدلی در سرخس، وظیفه تامین گاز مورد نیاز استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و استان مازندران (پس از تامین خوراک پتروشیمی خراسان و سوخت نیروگاه نکا) و بخشی از استان سمنان را برعهده دارد که با تامین گاز مصرفی این استان ها، سهم بسزایی را در راستای شکوفایی اقتصاد کشور در بخش انرژی ایفا می کند. این شرکت جزء نادر شرکت هایی است که عملیات ذخیره سازی گاز را هم انجام می دهد به نحوی که بخشی از گاز تولیدی (از میدان مزدوران) را به میدان شوریجه D در 8 ماهه نخست سال تزریق می کند تا بتوان از این ظرفیت در زمستان استفاده کرد.