12:201398/3/5

نشست شورای راهبری طرح توسعه فناوری‌های ژئوشیمیایی اکتشافی برگزار شد

دومین نشست شورای راهبری طرح پژوهشی «توسعه فناوری‌های نوین ژئوشیمیایی اکتشافی با تاکید بر الگوسازی حوضه‌های رسوبی در ناحیه دزفول شمالی» برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این نشست، آخرین اقدام‌های انجام‌شده درباره خروجی‌های حاصل از فعالیت‌های بسته نخست و نقشه راه فناوری ارائه‌شده بررسی شد و اعضای کمیته راهبری و کمیته تخصصی گزارش‌ خروجی‌های بسته نخست را تایید کردند.

همچنین در این نشست، مقرر شد به‌منظور دستیابی به فناوری نو ژئوشیمیائی اکتشافی، پیشنهادهای ارائه شده برای ادامه طرح در سال‌های آینده با تاکید بر الگوسازی هیدروکربنی حوضه رسوبی (در قالب پروژه‌های تحقیقاتی) ادامه یابد.

بر اساس این گزارش، اسفند ماه سال ۹۶ شرکت ملی نفت ایران با امضای قرارداد همکاری با پنج دانشگاه کشور، توسعه زیرساخت‌های علمی و فناوری در کشف منابع هیدروکربوری را در دستور کار قرار داد؛ قراردادهایی که براساس اعلام مدیریت پژوهش و فناوری و همچنین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، طبق برنامه در حال پیشرفت است.

قرارداد توسعه فناوری‌های نوین ژئوشیمیایی اکتشافی با تاکید بر الگوسازی حوضه‌های رسوبی در ناحیه دزفول شمالی بین مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه شهید بهشتی امضا شده است.

1/22789

منبع: مدیریت پژوهش و فناوری


کلمات کليدي
مدیریت پژوهش و فناوری، فناوری های ژئوشیمایی اکتشافی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


نشست کمیته راهبری طرح توسعه فناوری‌های ژئوشیمیایی اکتشافی برگزار شد
ایران در امر پژوهش و توسعه سرآمد کشورهای منطقه است
دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد در توسعه میدان کرنج بررسی شد