11:141397/10/11
به‎همت متخصصان ملی حفاری محقق شد
انجام عمیق‎ترین عملیات جداری‎گذاری یک حلقه چاه در خلیج فارس

عمیق ترین عملیات جداری گذاری با قطر 9 و پنج هشتم اینچ با کاربست لوله هایی با وزن 53 و 58 پوند بر فوت توسط متخصصان خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران بر روی یک حلقه چاه در آب های خلیج فارس با موفقیت انجام شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، برزو ترابی‎راکی، رئیس اداره لوله‎گذاری چاه و نصب آویزه مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران افزود: این عملیات در روزهای اخیر به طول ۴ هزار و یکصد متر در دستگاه حفاری سحر یک شرکت حفاری شمال روی چاه اکتشافی شماره ۲۰ در منطقه نفتی فروزان انجام شد.

وی با بیان این‎که در این عملیات از تجهیزات روزآمد مانند FILL UP TOOLS ،FMS  POWER TONG استفاده شد، اظهار کرد: عملیات لوله‎گذاری چاه به عنوان یکی از فعالیت‎های اصلی و مهم حفاری چاه‎های نفت و گاز، وظیفه راندن و جای‌گذاری لوله‎های جداری، آستری و رشته تکمیلی از سطح زمین تا اعماق معین را عهده‎دار است.

رئیس اداره لوله‎گذاری چاه و نصب آویزه مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری گفت: تجهیزات عمومی این خدمات شامل آچارهای هیدرولیکی در اندازه‎های مختلف، مولدهای قدرت و الویترهای تخصصی است که شرکت ملی حفاری ایران در سال‎های اخیر با تأمین تجهیزات جدید توانسته است ناوگان خود را تکمیل و روزآمد کند.

ترابی اظهار کرد: به موازات ارتقای کیفی تجهیزات و ماشین‎آلات مربوط، با فراگیر کردن آموزش‎های تخصصی لازم، کارشناسان مجربی در عملیات لوله‎گذاری چاه‎ها به‎کار گرفته شده‎اند که عملیات‎های جداره‎گذاری چاه از اندازه  دو و سه هشتم اینچ تا ۲۰ اینچ را با بهترین کیفیت و سطح بالای ایمنی و سرعت رانش مطلوب در اقصی نقاط نفت‎خیز خشکی و دریایی کشور انجام می‎دهند.

وی با اشاره به تعامل این شرکت با سازندگان و صنعتگران داخلی در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در بخش مختلف صنعت حفاری از جمله خدمات فنی و ویژه این صنعت که خود دارای تنوع دست‌کم بیست‌گانه با تخصص‎های خاص است، افزود: به منظور پایدارسازی ارائه خدمات، بخش عمده‎ای از قطعات مصرفی در این زمینه ازسوی سازندگان داخلی تهیه و استفاده می‎شود.

4/25568

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
ترابی راکی، جداری گذاری چاه، فروزان، ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


موسوی:‌ افق‎های جدیدی پیش روی صنعت حفاری است
برگزاری دوره آموزشی رانندگی تدافعی در ملی حفاری
همکاری‎های علمی و تخصصی در حوزه زمین شناسی حفاری افزایش می‎یابد