09:451397/10/8
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
نگرش سیستمی، عامل اصلی ارتقاء بهره‎وری در ملی حفاری است

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: نگاه غیر بخشی در قالب نگرش سیستمی و اعمال استراتژی ها و سیاست های کلان مناسب در جهت چابک سازی و اصلاح ساختارها، در افزایش راندمان کار و بهره وری این شرکت اثرگذار خواهد بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ سید عبدالله موسوی در تشریح خط مشی پیش روی شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: مطالعات تطبیقی و تجربه مدیریتی سال های اخیر مبین این واقعیت است که رشد بی رویه و ساختارهای ناهمگون با استانداردهای علمی متداول، سازمان ها را از مسیر توسعه منحرف می کند.

وی افزود: با وجود تاکید بر چابک سازی، متناسب سازی، انعطاف پذیری و عدم تمرکز در نقشه راه و سیاست های کلی در شرکت ملی حفاری ایران ، ساختار و حجم مدیریت ها و ادارات شرکت همواره با رشد فزاینده همراه بوده است.

موسوی با بیان اینکه با توجه به تحلیل پویای شرایط محیطی شرکت، تجربه ایجاد ساختارهای مجازی و سطوح گزارش دهی غیر ساختاری، فاقد اثر بخشی تشخیص داده شده است، اظهار کرد: به منظور برون رفت از این وضعیت، مقرر شد با هدف حفظ یکپارچگی، فرآیند عملیات حفاری گزارش دهی مدیریت خدمات سیالات حفاری از مدیرعامل به معاون مدیرعامل در عملیات حفاری تغییر یابد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: همچنین با توجه به ارتباط روزمره حوزه فعالیت های مدیریت لوازم و ابزار آلات حفاری با حوزه معاونت مدیرعامل در عملیات حفاری، از این پس گزارش های این مدیریت به معاونت پیش گفته تحت عنوان رئیس لوازم و ابزار آلات حفاری و با حذف سمت های مجازی ایجاد شده انجام می شود.

وی افزود: تغییر گزارش دهی مدیریت عملیات ویژه حفاری از معاونت عملیات تخصصی حفاری به مدیریت خدمات ویژه حفاری تحت عنوان رئیس عملیات ویژه و حذف سمت های مجازی ایجاد شده با توجه به ساختار سازمانی مصوب و ارایه گزارش های مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت به معاونت مدیرعامل در امور فنی و مهندسی، بخش دیگری از تصمیمات مدیریتی است که از تاریخ چهارم دی ماه جاری جنبه اجرایی به خود گرفته است.

موسوی با بیان اینکه به لحاظ عدم وجود ساختار مصوب، معاونت مدیرعامل در عملیات تخصصی از این پس کان لم یکن تلقی می شود، اظهار کرد: فعالیت های مدیریت های سیمان و انگیزش چاه و خدمات فنی چاه ها نیز مطابق با ساختار سازمانی مصوب تحت عنوان مدیریت خدمات فنی حفاری صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران همچنین با اشاره به اهداف و برنامه های شرکت در جهت رشد و تعالی و توسعه پایدار تصریح کرد: ایجاد انضباط  اداری، عملیاتی و مالی، افزایش راندمان و متراژ حفاری، بازسازی و نوسازی دکل ها، بالابردن ضریب ایمنی و اجرای الزامات HSE و بازار یابی داخلی و خارجی و رسیدگی به وضعیت معیشتی کارکنان در صدر برنامه ها و اولویت های مدیریت ارشد شرکت قرار دارد.

22138/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
موسوی، ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


موسوی:‌ افق‎های جدیدی پیش روی صنعت حفاری است
برگزاری دوره آموزشی رانندگی تدافعی در ملی حفاری
همکاری‎های علمی و تخصصی در حوزه زمین شناسی حفاری افزایش می‎یابد