شنبه 14 تير 1399   23:35:19
20:351399/3/19

عملیات اسیدکاری گسترده چاه‌های فاز ۸ میدان گازی پارس جنوبی آغاز شد

عملیات اسیدکاری گسترده چاه‌های سکوی فاز ۸ پارس جنوبی در ادامه اجرای طرح‌های عملیاتی نگهداشت تولید از این میدان آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در راستای افزایش ضریب بازیافت گاز و طول دوره تولید پایدار از سکوهای گازی پارس جنوبی، پس از اجرای موفقیت‌آمیز عملیات مشبک‌کاری و اسیدکاری گسترده چاه‌های سکوی تولیدی فاز ۴ میدان در دو سال گذشته و همچنین انجام موفقیت آمیز فاز آزمایشی عملیات اسیدکاری یک حلقه از چاه‌های فازهای ۷، ۶و۸، مرحله اصلی طرح با اجرای موفقیت‌آمیز عملیات اسیدکاری گسترده روی چاه مرکزی سکوی تولیدی فاز ۸ پارس جنوبی آغاز شد و در ادامه عملیات اسیدکاری و جریان‌دهی دیگر چاه‌های تولیدی سکو انجام می‌پذیرد.

عملیات یادشده پس از دریافت تاییدیه و اعتبار لازم از مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، از سوی مدیریت مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس و با همکاری معاونت عملیات و پشتیبانی این شرکت با استفاده از خدمات پیمانکاران داخلی اجرایی شده است.

پیش‌بینی می‌شود با اجرای کامل عملیات اسیدکاری گسترده در چاه‌های سکوی مورد اشاره، دوره تولید پایدار این سکو به میزان دو سال و برداشت نهایی گاز از این موقعیت دریایی در میدان مشترک پارس جنوبی حدود هشتصد میلیارد فوت مکعب استاندارد افزایش یابد.

پس از پایان عملیات روی چاه‌های فاز ۸، اسیدکاری و تمیزسازی چاه‌های فازهای ۶ و۷ با هدف افزایش دوره تولید پایدار از سکوهای تولیدی فازهای یادشده در دستورکار قرار می‌گیرد.

2/29567

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس


کلمات کليدي
عملیات اسیدکاری، پارس جنوبی، شرکت نفت و گاز پارس
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
موافقت با افزایش سقف زمانی جداول واگذاری و بازپرداخت توسعه غرب کارون
  • 1399/4/10 سه‌شنبه موافقت با افزایش سقف زمانی جداول واگذاری و بازپرداخت توسعه غرب کارون
    شورای اقتصاد با افزایش سقف زمانی جداول واگذاری و بازپرداخت طرح توسعه یکپارچه میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون و احداث خطوط لوله انتقال نفت خام و پایانه‌های صادراتی در بنادر بهرگان و جاسک و طرح توسعه جامع و یکپارچه اجرا و تکمیل فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی و خطوط لوله سراسری (۶، ۹ و ۱۱ انتقال گاز) موافقت کرد.
تداوم عملیات تولید و تعمیرات سالانه سکوهای گازی پارس جنوبی
بازسازی مشعل اصلی سکوی فاز یک پارس جنوبی
  • 1399/3/20 سه‌شنبه بازسازی مشعل اصلی سکوی فاز یک پارس جنوبی
    رئیس تعمیرات عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس از تعمیرات اساسی و بازسازی کامل مشعل اصلی سکوی فاز یک پارس جنوبی از سوی متخصصان و مهندسان داخلی در کارگاه عملیات این شرکت خبرداد.
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید