شنبه 5 مهر 1399   00:17:32
12:131398/6/23
با هدف دستیابی به تولید پایدار نفت انجام شد
تکمیل پروژه‎های بازسازی و نوسازی در منطقه عملیاتی سیری

مدیر تولید شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با هدف دستیابی به تولید پایدار نفت در منطقه سیری، چهار پروژه تعمیراتی، بازسازی و نوسازی در این منطقه عملیاتی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد حسین دانشفر با اشاره به انجام پروژه هایی در راستای تولید مستمر در شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با انجام یک هفته عملیات فشرده، چهار پروژه تعمیراتی، بازسازی و نوسازی از سوی کارکنان منطقه عملیاتی سیری انجام شد.

وی درباره لزوم انجام این عملیات گفت: با مشاهده ایراد در رایزر 16 اینچ سکوی ایلام، تعویض رایزر در برنامه منطقه عملیاتی سیری قرار گرفت. بدین منظور با تامین گاز مصرفی نیروگاه‌های منطقه، تمامی چاه‌های میدان اسفند بسته شده و 4 عملیات تعمیراتی هدفگذاری شده، با موفقیت به پایان رسید.

وی ادامه داد: به موازات انجام عملیات بازسازی و نوسازی یاد شده و استفاده از فرصت موجود، اسپیدگذاری و جداسازی تفکیک‌کننده 710 جهت تعمیرات اساسی نیز انجام شد.

به گفته دانشفر، عملیات اسپیدگذاری و تخلیه فشار ظرف (لخته‌گیر) در تاسیسات خشکی جهت لجن‌روبی و بازدید داخلی آن نیز پس از آماده‌سازی مسیرهای ورودی و خروجی به موازات این عملیات انجام و پس از پاکسازی کامل لخته‌گیر و آماده کردن آن، گام دیگری در راستای انجام تولید ایمن و پایدار برداشته شده است.

مدیر تولید شرکت نفت فلات قاره ایران اضافه کرد: این عملیات فشرده که با استفاده از توان کارکنان منطقه عملیاتی سیری و سکوی ایلام و به صورت کامل توسط تیم‌های تعمیراتی دریایی و خشکی انجام شد، در مدت یک هفته و زودتر از موعد برنامه‌ریزی شده به اجرا رسید که در نوع فعالیت‌های تعمیراتی دریا بی‌نظیر بوده و صرفه‌جویی قابل توجهی را به همراه داشت.

23323/4

منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره


کلمات کليدي
پروژه های عملیاتی سیری، نفت فلات قاره
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
عملکرد موفق واحد لوله مغزی سیار منطقه خارگ در سال 98
سیستم هیپوکلریت مجتمع دریایی سلمان نوسازی شد
سکوی سرچاهی میدان نفتی سلمان ساخته و بارگیری شد/ افزایش 12 هزار بشکه‎ای ظرفیت تولید نفت سلمان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید