اخبار متحرک


15:261398/10/28
بندر ماهشهر؛ نمادی از تنوع عملیاتی در پایانه‌های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به تنوع عملیاتی در پایانه‎های نفتی کشور گفت: با انجام عملیات ‌پهلودهی و جداسازی کشتی‌های نفتکش و فرآورده‌های نفتی، بندر صادراتی ماهشهر نقش مهمی در تکمیل و ارتقای زنجیره‌ ارزش نفت و گاز کشور در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا می‎کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز روز گذشته (جمعه، ۲۷ دی‌ماه) در بازدید از منطقه عملیات دریایی ماهشهر اظهار کرد: به دنبال کشف و استخراج نفت در حوزه مناطق نفت‌خیز جنوب و ضرورت صدور آن از طریق دریا، فعالیت‌های دریایی در آبادان شروع شد و سپس با توسعه صنعت نفت، احداث پالایشگاه آبادان و بالا رفتن اندازه نفتکش‌ها، بندر ماهشهر برای صادرات نفت خام و فرآورده‌های پالایشگاه تجهیز شد.

وی تصریح کرد: اداره خدمات دریایی همزمان با شروع صادرات نفت، آغاز به کار کرد و عملیات دریایی ماهشهر به عنوان یکی از واحدهای عملیاتی حساس، وظیفه خدمات‌رسانی را در پایانه ماهشهر عهده‌دار است.

اسدروز گفت: یدک کش‌های موجود در منطقه عملیات دریایی ماهشهر مجهز به سیستم اطفای حریق، پمپ‌های قوی، خطوط لوله انتقال آب آتش‌نشانی، پمپ‌ها و مخازن کف و مواد زایل کننده لکه‌های نفتی (OSD) است.

وی اظهار کرد: کار دریا آمیخته ای از هنر، دانش و جسارت است و همه این ها با شجاعت کامل می شوند؛ امروز با این هدف در میان دریادلان خدوم عملیات دریایی ماهشهر حاضر شدم که روحیه مثال زدنی، پشتکار و همت شما همکاران خدوم صنعت نفت ایران اسلامی را ستایش کنم.

اسدروز افزود: عملیات دریایی یکی از فنی ترین، پیچیده ترین و درعین حال سرنوشت سازترین واحدهای عملیاتی شرکت پایانه های نفتی ایران است؛ این واحد آخرین زنجیره ای است که فرآیندهای این شرکت با مشتریان را پیوند می دهد و انجام عملیات چابک و ایمن در ارزیابی مشتریان و ذینفعان از مجموعه شرکت ما بسیار مهم است و اطمینان دارم که کارکنان خدوم شرکت پایانه های نفتی ایران هم به این حساسیت ها واقف هستند.

2/28690
منبع: روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی