دوشنبه 18 فروردين 1399   13:41:33
15:371398/12/5
از سوی حبیب‌الله سمیع تشریح شد؛آخرین اقدامات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای مقابله با ویروس کرونا (+فیلم)

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از آماده باش کامل بیمارستان صنعت نفت تهران در وضعیت کنونی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا خبر داد.


حبیب الله سمیع در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: ما در راستای آمادگی برای پذیرش و درمان موارد ابتلا به ویروس کرونا، یک بخش داخلی مردان با ظرفیت 30 تخت و یک بخش ICU داخلی با ظرفیت 6 تخت فراهم کرده ایم که به طور کامل ایزوله و قرنطینه هستند.

وی با بیان این که کلیه مراکز بهداشتی و درمانی نفت در سطح کشور آماده پذیرش مراجعین مشکوک به ویروس کرونا هستند، افزود: در بخش اروژانس بیمارستان های نفت به ویژه شهرهای پرجمعیت مانند تهران و اهواز، واحد تریاژ موارد مشکوک مبتلا به این ویروس از سایر مراجعین مقاصد دیگر درمانی جدا پذیرش شده و مورد رسیدگی قرار می گیرند.

سمیع با اشاره به این که تا کنون کلا 3 مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از کارکنان بازنشسته به بیمارستان نفت تهران مراجعه و بستری شده اند، توضیح داد: این 3 نفر از استان های زنجان، قم و تهران به این بیمارستان منتقل شده اند.
 

وی اظهار کرد: تنها مراجعه کننده از زنجان بر اساس شواهد و آزمایش های ابتدایی انجام شده به ویروس کرونا مبتلاست گرچه جواب مثبت نهایی از انستیتو پاستورهنوز اعلام نشده، اما اکنون بستری است و وضعیت مناسبی ندارد؛ مراجعه کننده از قم نیز با توجه به بررسی شواهد مبتلا به ویروس کرونا و اکنون در بخش ICU بستری و به دستگاه تنفس متصل است و البته از وضعیت بهتری برخوردار است؛ مورد سوم نیز بستری است که مشکلات تنفسی وی ناشی از بیماری ریوی است و احتمال ابتلا به ویروس کرونا بسیار ضعیف است گرچه هم چنان در بستری به سر می برد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به شایعه وجود دو مورد مشکوک ابتلا به این ویروس در آبادان اشاره کرد و از سلامت کامل این افراد خبر داد و گفت: ابتلای یکی از کارکنان بخش نقلیه مرکزی نفت به ویروس کرونا نیز شایعه است و ایشان نیز کاملا سلامت هستند.
سمیع نسبت به رعایت مواردی چون بهداشت فردی، شست و شوی مکرر دست ها، پرهیز از برقراری تماس های مکرر و نزدیک افراد با یکدیگر و حضور در تجمعات و پرهیز از سفرهای غیر ضروری تاکید کرد. 

وی در خصوص رعایت بهداشت رستوران ها و آبدارخانه ها نیز افزود: افراد مربوط به این حوزه می بایست از وسایل حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش و نیز ارائه و استفاده از قاشق و چنگال یکبار مصرف دقت لازم را داشته باشند.

سمیع گفت: همکاران نفتی می توانند از طریق وب سایت بیمارستان نفت تهران و نیز تماس با مرکز تلفن با شماره 1511 با همکاران ما در ارتباط باشند و خدمات درمانی لازم را دریافت کنند.

8/28622
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید