یکشنبه 25 مهر 1400   07:17:40
18:321398/11/27
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:صنعت نفت با حضور زنگنه با حداقل آلایندگی در حال توسعه است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن قدردانی از خدمات وزیر نفت در زمینه حفظ محیط زیست گفت: صنعت نفت با حضور زنگنه با حداقل آلاینده‌ها در حال پیشروی و توسعه است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عیسی کلانتری، امروز (یکشنبه، ۲۷ بهمن‌ماه) در بیست‌ویکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، با بیان اینکه قرار بود سالانه ٧٠ هزار کامیون و همه اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های کشور نوسازی شوند، همچنین ٢٠٠ هزار موتورسیکلت برقی تولید و موتورسیکلت‌های کاربراتوری در مدت ١٠ سال حذف شوند، گفت: همه این کارها به سالانه ٢٠ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد که اکنون با وجود تحریم‌ها جذب این رقم سرمایه مشکل است.

وی با اشاره به اینکه در کشورهایی مانند ایران چه بخواهیم چه نخواهیم محیط‌ زیست یک انتخاب اجباری است، افزود: هیچ صنعت و فعالیتی نیست که به خودی خود دوستدار محیط زیست باشد، اما آلایندگی نسبی است، برای نمونه فکر می‌کنیم که کشاورزی دوستدار محیط‌ زیست است، در حالی که این‌طور نیست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: دولت هزینه‌های هنگفتی برای حفظ محیط زیست در شرایط تحریم انجام داده است. اگر امروز در کلانشهرها همان بنزین‌های سال ۹۱ را استفاده می‌کردیم امکان زندگی در شهرها از بین می‌رفت.

کلانتری تصریح کرد: از خدمات وزیر نفت برای حفظ محیط زیست قدردانی می‌کنم. صنعت نفت با حضور وی با حداقل آلاینده‌ها در حال پیشروی است. باید بدانیم اگر امروز در صنعت حمل‌ونقل مشکل داریم به علت سوخت نیست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پس از روسیه بالاترین شدت مصرف انرژی را در دنیا داریم. وقتی صحبت از صرفه‌جویی در مصرف هر نوع انرژی می‌شود سروصداهایی بلند می‌شود که به جز عقب نگه داشتن کشور دستاوردی نخواهد داشت.

وی افزود: ما کشوری هستیم که ۸۱ درصد موتورسیکلت‌های آن اسقاطی و ۶٠ درصد کامیون‌ها مربوط به زمان جنگ جهانی دوم است که همچنان تردد می‌کنند، با این وضع چگونه می‌توانیم انتظار هوای پاک داشته باشیم؟

کلانتری عنوان کرد: امروز عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها داده می‌شود و صرف بهبود محیط زیست نمی‌شود که در قانون بودجه سال آینده پیش‌بینی شد یک سوم عوارض آلایندگی صرف بهبود محیط زیست شود که اقدام بسیار خوب و ارزنده‌ای است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قبل از سهمیه‌بندی بنزین روزانه ٨۵ تا ٩٠ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می‌شد، در حالی که ترکیه با درآمد ناخالص بیشتر از ما، مصرف روزانه بنزین کمتری نسبت به ما دارد.

2/29002

منبع: شانا


کلمات کليدي
سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری، محیط زیست
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
اخبار مرتبط
مطالعات محیط زیستی طرح توسعه ۲۸ مخزن در ایستگاه پایانی
وزارت نفت فعالیت‌های گسترده‌ای برای احیای هورالعظیم انجام داد
  • 1400/5/5 سه‌شنبه وزارت نفت فعالیت‌های گسترده‌ای برای احیای هورالعظیم انجام داد
    اداره کل روابط عمومی وزارت نفت ضمن رد ادعاهای معاون وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی در برنامه تلویزیونی جهان‌آرا درباره مجوز خشک شدن بخشی از تالاب هورالعظیم به‌دلیل فعالیت‌های نفتی و جلوگیری وزارت نفت از ورود آب به حوضچه‌ها، توضیحاتی به‌منظور تنویر افکار عمومی ارائه داد.
اجرای پروژه‌های زیست محیطی در منطقه عملیاتی آغار و دالان
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
شنبه 24 مهر 1400 14:24:46
nioc