جمعه 4 تیر 1400   18:39:54
1399/11/19 یکشنبه وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد یکی از کم‌نظیرترین حملات سایبری تاریخ مهاجمان سایبری که به شرکت امنیتی فایرآی (FireEye) و وزارت خزانه‌داری آمریکا حمله کردند، به اطلاعات ۱۸ هزار مشتری نرم افزار Orion Platform هم نفوذ کردند. وزارت امنیت داخلی آمریکا، با انتشار بخشنامه‌ای اضطراری از تمامی سازمان‌های فدرال این کشور خواسته است تا به‌سرعت نسبت به قطع ارتباط نسخ آسیب‌پذیر Orion Platform اقدام کنند.

شرکت فایرآی هم اعلام کرد که مهاجمان موفق به سرقت ابزارهای دیجیتال Red Team شده‌اند که این شرکت برای شناسایی آسیب‌پذیری سیستم‌ها در شبکه مشتریان خود، از آنها استفاده می‌کند.

پایگاه اینترنتی  blog.malwarebytes نوشته است: انتظار می‌رود در روزها، هفته‌ها و حتی شاید ماه‌های آتی ابعادی دیگر از این کم‌نظیرترین حملات سایبری روشن شود.

 توصیه می گردد تا کارشناسان IT دستگاه‌های زیرساخت در کوتاهترین زمان ممکن، با استفاده از محصولات ضدویروس و ابزارهای امنیتی، وجود هر گونه نشانه آلودگی را بررسی کنند.

دستگاه‌های زیرساخت همچنین، باید با انجام بررسی دقیق، فراگیر و جامع امنیتی، زیرساخت‌های فیزیکی و ابری را بازبینی و مقاوم‌سازی کنند.
متخصصان IT زیرساخت‌های کشور، باید در اسرع وقت نسبت به جدا کردن هر سیستمی که بر روی آن Version ۲۰۱۹,۴ HF ۵ تا Version ۲۰۲۰.۲.۱ محصول SolarWinds Orion Platform نصب است اقدام کنند. این نسخ در فاصله مارس ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۰ عرضه شده بودند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
بيشتر