پنجشنبه 18 آذر 1400   05:00:23
15:471400/6/27
روند پیشرفت طرح‌های میادین نفتی غرب کارون بررسی شد

روند پیشرفت طرح‌های میدان‌های نفتی غرب کارون با حضور مدیران شرکت مهندسی و توسعه نفت و پیمانکاران طرح‌ها در این منطقه عملیاتی بررسی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن به همراه جمعی از اعضای هیأت مدیره و همچنین مدیران ستادی این شرکت طی بازدیدی ۲ روزه (۲۳ و ۲۴ شهریورماه) روند پیشرفت طرح های میادین نفتی غرب کارون را از نزدیک بررسی کردند.

دهقانی و هیأت همراه از میادین نفتی سپهر و جفیر، طرح احداث نیروگاه غرب کارون، یادآوران، یاران و آزادگان جنوبی بازدید کردند و پس از بازدید از هر طرح جلساتی با پیمانکاران آن برگزار و روند پیشرفت طرح ها بررسی شد.

باتوجه به اهمیت و تاثیر روند تکمیل پروژه NGL3200  بر روی جمع آوری گازهای همراه طرح های در دست اجرای شرکت مهندسی و توسعه نفت در غرب کارون، مدیرعامل این شرکت به منظور اطلاع از وضعیت پیشرفت این طرح از آن نیز بازدید به عمل آورد.

دهقانی بر اولویت طرح های غرب کارون تاکید کرد و افزود: ماموریت اصلی شرکت مهندسی و توسعه نفت در حوزه توسعه میادین نفتی غرب کارون متمرکز است و در کنار آن طرح های عظیم دیگری مانند طرح احداث نیروگاه غرب کارون نیز در دستور کار این شرکت قرارمی گیرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به ویژگی‌های این منطقه از جمله میزان حجم ذخایر نفتی و مشترک بودن برخی میادین و همچنین سهم پررنگ آن در چشم انداز ظرفیت تولید آتی کشور، از منطقه غرب کارون به عنوان  “تمدن نوین نفتی” یاد کرد و گفت: چشم انداز تولید یک میلیون بشکه ای از این منطقه ترسیم شده است و پیش بینی می‌شود که در آینده ای نه چندان دور یک چهارم نفت تولیدی در کشور از این منطقه تامین شود.

وی در ادامه، عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت و توسعه پایدار در منطقه غرب کارون را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: از یک سو لحاظ کردن شرایط اکو سیستم و مردم بومی آن منطقه و از سوی دیگر واقع شدن آن در نقطه مرزی و میزان ذخایر نفتی موجود در آن به گونه ای است که مدیریت توسعه و تولید را در این منطقه دشوار می‌سازد و باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود تا بدون اینکه به بخش‌ها و اجزای دیگر منطقه خدشه ای وارد شود بتوانیم به تولید حداکثری نفت در این منطقه برسیم.

4/32143

منبع: روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت


کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بروزرسانی:
چهارشنبه 17 آذر 1400 23:43:05
nioc