سه‌شنبه 12 مرداد 1400   15:30:39
13:051400/3/10

تفاهم‌نامه مطالعه میدان آزادگان با پنج شرکت ایرانی امضا شد

شرکت ملی نفت ایران، مطالعات توسعه میدان نفتی آزادگان را در قالب امضای سه تفاهم‌نامه به پنج شرکت اکتشاف و تولید ایرانی واگذار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تفاهم‌نامه‌های مطالعات میدان آزادگان در سه بخش جنوبی، مرکزی و شمالی، امروز (دوشنبه، ۱۰ خردادماه) در آیینی با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، علی آقامحمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، میان این شرکت و پنج شرکت اکتشاف و تولید ایرانی (صاحب‌صلاحیت برای تبدیل شدن به E&P) امضا شدند.

تفاهم‌نامه مطالعه بخش شمالی میدان آزادگان بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا، تفاهم‌نامه مطالعه بخش مرکزی میدان آزادگان میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های پتروپارس و پتروایران و تفاهم‌نامه مطالعه بخش جنوبی میدان آزادگان میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های گسترش انرژی پاسارگاد و انرژی‌دانا امضا شد.

در صورتی که این مطالعات در نهایت منجر به عقد قرارداد و اجرای پروژه‌ها شود، ضمن افزایش ظرفیت تولید نفت خام کشور و حفظ سرمایه ملی در میدان‌های مشترک، سبب رونق تولید داخلی و ایجاد اشتغال گسترده در استان خوزستان شده و بازار کار مناسبی به وجود خواهد آمد.

میدان نفتی آزادگان به عنوان مهمترین میدان مشترک منطقه غرب کارون با وسعت 1500 كيلومتر مربع در مجاورت مرز عراق و در‌ حدود 80 كيلومتری غرب اهواز واقع شده است. نفت درجای این میدان در حدود 32 ميليارد بشكه نفت در جای تخمین زده می‌شود و با میدان مجنون عراق مشترک است.

2/31601
کلمات کليدي
شرکت ملی نفت ایران، میدان نفتی آزادگان
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
اخبار مرتبط
بهره‌برداری بیش از ۱۴۰۰ پروژه مسئولیت اجتماعی از سوی شرکت ملی نفت
آغاز عملیات بارگیری نخستین محموله صادراتی نفت ایران از جاسک و دریای عمان/ رونق منطقه جاسک و سواحل مکران شتاب می‌گیرد
رقابت‌پذیری بیشتر با متنوع‌سازی مبادی صادراتی نفت
نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید