جمعه, 15 مهر 1401

  • ساعت : ۱۸:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ 
  • کد خبر : ۲۰۰۰۰۰۲۴۷۱
دیدار نماینده شركت ملی نفت در ستاد اربعین با امام جمعه و استاندار ایلام
نماینده مدیرعامل شركت ملی نفت ایران در ستاد اربعین استان ایلام با امام جمعه و استاندار ایلام دیدار كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام با اشاره به رویكرد دولت جدید و ابراز خرسندی از حضور وزیر و معاونان انقلابی و متخصص در صنعت نفت، گفت: انتظار از مجموعه وزارت نفت را برای محرومیت زدایی در استان ایلام نسبت به گذشته بیشتر است چرا كه نگاه وزیر نفت و مدیرعامل شركت ملی نفت ایران مبتنی بر ارزش های انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام كریمی تبار گفت: باتوجه به در پیش بودن ایام پیاده روی اربعین و عدم دسترسی مردم به زیارت طی دوسال گذشته به دلیل شیوع كرونا پیش بینی ها نشان می دهد تمایل مشتاقان زیارت اربعین نسبت به سال های گذشته بیشتر است و از طرفی شدت گرمای هوا در این ایام باعث شده تا مسؤلین امر با در نظر گرفتن همه تمهیدات خدمت رسانی مطلوب را به زوار اربعین در نظر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام افزود: انتظار داریم صنعت نفت در موضوع اربعین و محرومیت زدایی میدان دار باشد و با تمام توان به موضوع اربعین ورود كند.

نماینده مدیرعامل شركت ملی نفت ایران در ستاد اربعین استان ایلام نیز در این نشست اربعین را فرصتی بی نظیر برای ابراز ارادت علاقه مندان به حضرت اباعبدالله (ع) توصیف كرد كه هم دسترسی به زیارت عتبات و عالیات را آسان كرده و هم باتوجه به مهمان نوازی ملت عراق در ایام اربعین سفری معنوی، انسان ساز و كم هزینه است.

حسین ملک میرزایی خاطرنشان كرد: صنعت نفت باتوجه به تاسیسات و میادین نفتی و گازی كه در استان ایلام دارد در حوزه محرومیت زدایی اقداماتی را انجام داده است كه البته با توجه به نگاه ویژه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به مناطق محروم شاهد توسعه استان ایلام خواهیم بود.

وی ادامه داد: امروز در صنعت نفت گفتمان خدمت بی منت، روحیه جهادی و مردم داری، تخصص و تدبیر در تصمیم گیری حاكم است و با عمل خداپسندانه ان شاالله بر مشكلات فائق خواهیم آمد.

وی افزود: الحمدلله امروز امام جمعه استان ایلام محور وحدت نیروهای انقلابی و مردم است كه مردم از ایشان به ساده زیستی، مردمداری، متخلق به اخلاق و علم و فضیلت یاد می كنند.

در ابتدای این دیدارعلی رضایی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب گفت: پیرو دستور دكترخجسته مهر آمادگی لازم برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی داریم.

در پایان این دیدار محمد سبحان حسنی، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط استانداری ایلام و كمیته های تخصصی ستاد اربعین را به نماینده ولی فقیه در ایلام ارائه و به تشریح برنامه های اربعین پرداخت.

* دیدار نماینده شرکت ملی نفت با استاندار ایلام

 حسن بهرام نیا، استاندار ایلام در دیدار نماینده مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حوزه اربعین ایلام خواستار مشارکت این شرکت در آماده سازی زیرساخت های اربعین در استان شد و گفت: لازم است گاز رسانی به موکب ها در اسرع وقت انجام شود و در این راستا پیمانکار ویژه اربعین در حوزه گازرسانی به موکب ها انتخاب شده است.

وی ادامه داد: اربعین یک کنگره مردمی است که بخش بزرگی از آن توسط مردم اداره می شود و مردم در این کنگره عظیم  عاشقانه پای کار می آیند.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به اینکه قبل از برگزاری اربعین باید تمامی زیرساخت های این حوزه آماده شود، اظهار کرد: در مراسم اربعین از همه نقاط کشور از این مرز عبور می کنند و باید تلاش کنیم به بهترین نحو ممکن به زائران خدمت رسانی کنیم.

وی در ادامه برگزاری باشکوه مراسم اربعین را مایه افتخار و مباهات برای  نظام و کشور دانست و گفت: پیش بینی  می شود حداقل ۳.۵ میلیون زائر در اربعین امسال از مرز مهران عبور کنند.

استاندار ایلام اضافه کرد: به تناسب توان خود باید همه دستگاه های اجرایی  برای کنگره بزرگ اربعین وارد عمل شوند.

ملک میرزایی، نماینده مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ستاد اربعین ایلام نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش ها و پیگیری های استاندار ایلام از عزم جدی وزارت نفت برای كمک به هرچه باشكوه تر برگزار شدن مراسم اربعین خبر داد و افزود: امروز وزیر نفت و مدیرعامل شركت ملی نفت ایران و مجموعه مدیران وزارت نفت خود را خادم زوار اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می دانند و ادامه داد: مدیرعامل شركت ملی نفت در موضوع اربعین بسیار دغدغه مند هستند و ایشان شخصأ هدایت ستاد اربعین را به عهده دارند و بانی جلسات اربعین هستند و به همه مدیران دستور داده شده به نحو مطلوب در موضوع اربعین كمک كنند.

وی افزود: هر نوع فعالیتی که موجب خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران عتبات عالیات باشد یک فرصت بسیار مغتنم و مایه مباهات همه ما است و در این مسیر حسینی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود و ان شاالله بتوانیم در دستگاه سالار شهیدان و در خور شأن زائرین محترم اربعین عرض ادب و خدمت كنیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.19.0